Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

Binali Yıldırım’dan Bomba açıklama ? Bedelli Askerlik Mi Çıkıyor

Binali Yıldırım’dan Bomba açıklama ? Bedelli Askerlik Mi Çıkıyor

02 Haziran itbariyle Bedelli Askerlik son durum ne? sorusu milyonlarca gencimizi yakından ilgilendiriyor. 2017’de bedelli askerlik çıkar mı? Başbakan Binali Yıldırım’la görüşen BBP Genel Başkanı Mustafa Destici’den bedelli askerlik bekleyenleri heyecanlandıran bir açıklama geldi. Son gelen açıklamalara göre 2.8 milyon tecilli, 500 bine yakın bakaya genç bulunuyor.

İşte Binali Yıldırım’dan flaş bedelli açıklaması

Görüşmede Destici bedelli askerlik ile ilgili de dikkat çeken bir çıkış yaptı. Buna karşı olduklarını ancak bedelli askerliğin çıkması durumunda elde edilen gelirin SMA hastalarına aktarılması talebini de iletti. Destici, gazetecilerin “Bedelli askerlik gündemde mi?” sorusuna, “Milyonların talebi var, SMA hastaları ile ilgili böyle bir teklifte bulunduk. Geçmişte 1-2 defa çıktı. Savunma Sanayi’nin de kaynağa ihtiyacı var. İki kesim arasında paylaştırılabilir” derken, “Bedelli konusunda başbakan bir adım atılacağını söyledi mi?” sorusuna da Destici, “Ben o konuda iyimser olduğunu gördüm. SMA hastalarına verilmesi konusunda” yanıtı vermesi dikkat çekti.

Bir önceki yazımız olan Özel Kuvvetler Alım Şartları başlıklı makalemizde bordo bereli giriş şartları, nasıl gireri özel kuvvetlere ve özel kuvvetler alım şartları hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.