Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

Bekçilik 5. Madde Dilekçe Örneği

Bekçilik 5. Madde Dilekçe Örneği

Bekçilik 5. Madde Dilekçe Örneği, Bekçilik yönetmeliğin 5. maddesi dilekçesi, Bekçilik yönetmeliği 5 madde, Bekçilik 5 madde dilekçe örneği, Bekçilik yönetmeliğin 5 maddesi hakkında detaylı bilgilere yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Çarşı ve mahalle bekçiliği 2021 yılında en popüler meslekler arasında yer alıyor. Bu sebeple başvurular oldukça yüksek. Çarşı ve Mahalle Bekçiliği alım sınavına katılmak isteyen adaylardan bir takım belgeler talep ediliyor. Bu belgelerin yokluğu durumunda başvuru geçersiz sayılıyor.

Çarşı ve Mahalle Bekçiliği alım sınavına katılmak isteyen adaylardan istenen belgelerden biri de kendisi ve evli ise eşinin Yönetmeliğin 5’inci maddesinde belirtilen engel hallerinin bulunmadığını ifade eden yazılı beyanlarına dair bir dilekçe. Peki, Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Yönetmeliği 5. maddesi neleri ifade ediyor?

Çarşı ve Mahalle Bekçisi Yönetmeliği 5. maddesi

Adaylarda aranılan şartlar

MADDE 5 – (1) Çarşı ve mahalle bekçisi olacaklarda aşağıdaki niteliklerin bulunması şarttır:

a) Türk vatandaşı olmak,

b) İlkokulu bitirmiş olmak,

c) Askerlik ödevini bitirmiş olmak,

ç) 18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak kaydıyla, başvuru tarihi itibarıyla 18 yaşını tamamlamış ve 31 yaşından gün almamış olmak,

d) Ağır hapis veya altı aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile zimmet, ihtilas, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas veya yüz kızartıcı başka bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmamak,

e) Türk toplum telakkilerine göre kötü şöhretli tanınmamak,

f) Kamu haklarından mahrum olmamak, kamu hizmetlerinden mahrumiyet cezası ile mahkûm bulunmamak,

g) Memuriyete engel bir hali bulunmamak,

ğ) Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak,

h) Sağlık Yönetmeliğinde belirtilen şartları taşımak,

ı) Adayın kendisinin ve evli ise eşinin; genelev, birleşme yeri, randevuevi, tek başına fuhuş yapılan konut ve benzeri yerlerde çalışmış veya aracılık ve bekleyicilik fiillerinde bulunmamış olmak, genel ahlak ve edebe aykırı mahiyette her türlü yazılı, sesli ve görüntülü eserleri, kaydedildiği materyale bakılmaksızın üretmek ve satmaktan veya kumar, uyuşturucu veya uyarıcı madde nedeniyle, hakkında herhangi bir adli veya İdari soruşturma veya kovuşturma devam ediyor olmamak, bunlardan dolayı İdari yaptırım uygulanmamak veya bu işler nedeniyle hüküm giymemiş olmak,

i) Alkol, uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımı nedeniyle tedavi görmüş veya görüyor olmamak,

j) Sağlık Yönetmeliği hükümleri hariç, herhangi bir nedenle polis eğitim kurumlarından çıkarılmamış olmak,

k) Terör örgütleri ile bu örgütlerin legal veya illegal uzantılarının eylemlerine, toplantılarına, yürüyüş ve mitinglerine karışmamış, desteklememiş ve katılmamış olmak,

l) Başvuru tarihinde herhangi bir siyasi partiye veya siyasi partilerin yan kuruluşlarına üye bulunmamak,

m) Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak.

(2) Birinci fıkranın (b) bendinde belirtilen eğitim düzeyi için gerektiğinde İçişleri Bakanlığınca üst sınır belirlenebilir.

Bekçilik 5. Madde Dilekçe Örneği

Tüm bu şartları karşılayabildiğinizi bir dilekçe ile belgeleyebilmeniz için bir dilekçe örneği hazırladık. Aşağıdaki bekçilik 5. madde dilekçe örneğinde bulunan tarih kısmını güncel tarihe uygun olarak değiştirerek bu dilekçeyi oluşturabilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken husus başvurduğunuz yıl ve dönemi doğru yazmanızdır. Bekçilik yönetmeliğin 5. maddesi dilekçesi bu yöntemle kolayca hazırlanabilmektedir.

Ayrıca Evli iseniz bekçilik 5. madde dilekçe örneği (Evli Olanlar İçin) adresinde bulunan dilekçeyi, bekâr iseniz bekçilik 5. madde dilekçe örneği (Bekar Olanlar İçin) dilekçe örneğini kullanınız.

BEKÇİLİK 5. MADDE DİLEKÇE ÖRNEĞİ İÇİN TIKLAYIN (EVLİ ADAYLAR İÇİN)

BEKÇİLİK 5. MADDE DİLEKÇE ÖRNEĞİ İÇİN TIKLAYIN (BEKAR ADAYLAR İÇİN)

 

Bir önceki yazımız olan Asteğmen Nasıl Olunur? Maaşları Ne Kadar? Asteğmen Olarak Askerde Kalmak başlıklı makalemizde asteğmen, asteğmen maaşları ve asteğmen maaşları ne kadar hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.