Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

Bakan Soylu: Bekçi, Polis, Asker Alımlarında Şartlar Değişecek

Bakan Soylu: Bekçi, Polis, Asker Alımlarında Şartlar Değişecek

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sivil memur, uzman erbaş, bekçi ve polis alımlarıyla alakalı önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Soylu, söz konusu kadrolarda istihdam edilmek üzere başvurularda bulunacak olan adayları ilgilendiren açıklamasında, başvuru şartlarının değişmesinin gündemde olduğuna değindi.

Bakan Soylu Müjdeyi Verdi: 2500 Kadın Polis Alımı Yapılacak

Geçtiğimiz günlerde TRT Haber kanalına konuk olup burada önemli açıklamalarda bulunan Bakan Süleyman Soylu, kamu kadrolarında yapılacak polis, bekçi, uzman erbaş ve sivil memur alımları için belirlenmiş olan başvuru şartlarına değindi. Programın moderatörü Yaşar  Taşkın Koç tarafından kendisine yöneltilen soru cevaplamaya Süleyman Soylu; kadın polis alımları için adımların atıldığını söyleyerek başladı. Kadın polislerin göreve çok yakıştığını belirterek sözlerine devam eden Soylu, 2500 kadının polis memuru olarak istihdam edileceğinin müjdesini verdi.

Başvuru Şartlarının Değişmesi Gündemde

Karakollara değecek kadın eline ihtiyaç duyulduğunu ifade eden Bakan Süleyman Soylu son olarak alımlarla alakalı başvuru şartlarının gözden geçirileceğini dile getirdi. Adayların başvuru şartlarıyla alakalı bulundukları serzenişte haklı olduklarını düşündüğünü, adayların istek ve talepleri doğrultusunda yerel seçimlerin ardından birtakım adımlar atacaklarını söyledi. Renk körlüğü hususunda da adayların merak ettikleri soruları değinmeye çalışan Soylu, renk körlüğü konusunun sahada en çok talep gelen konu olduğunu belirtti. Bu konuda çıkarılan genelgelerde geride kaldık diyerek alımlarla alakalı bir öz eleştiride bulunan bakan, yerel seçimin sona ermesinin ardından konuyla alakalı dünyadaki örnekleri inceleyerek atılması gereken adımların atılacağını söyledi.

https://youtu.be/iTCBhD2ixJY

8 Bin Bekçi Alımı İlanında Başvurular Devam Ediyor

Öte yandan çeşitli illerde yapılacak olan 8 bin bekçi alımı için başvuru süreci devam ediyor. Çarşı ve mahalle bekçisi olarak kamu kadrolarında istihdam edilmek isteyen genç vatandaşlarımız, Polis Akademisi Başkanlığının başvuru ekranı olan https://www.pa.edu.tr/ adresi üzerinden başvurularını gerçekleştirebilirler. Kılavuzda belirtilen ilçelerde son 1 yıldır ikamet edenlerin başvuruda bulunması mümkünken adayların, başvuru ücretini yatırmadan önce kılavuzu detaylı bir şekilde inceleyip başvuru şartlarını sağlayıp sağlamadıklarını kontrol etmelerinde fayda var. Bekçilik sınavıyla alakalı tüm detaylara da yine Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet adresi aracılığıyla ulaşmak mümkün.

Polis Akademisi Başkanlığı resmi internet adresi

Bir önceki yazımız olan Uzman Çavuş Boy Kilo Tablosu ve Jandarma Boy-Kilo Tablosu başlıklı makalemizde jandarma uzman boy, jandarma uzman boy kilo oranları ve jandarma uzman boy kilo tablosu hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.