Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

Bedelli Askerlikte Akıllı Telefona İzin Var mı? Telefon Önerileri

Bedelli Askerlikte Akıllı Telefona İzin Var mı? Telefon Önerileri

Bedelli askerlikle alakalı en çok merak edilen konulardan biri de telefon kullanımı. 21 günlük temel eğitim süresi boyunca telefon kullanmalarında herhangi bir engel olup olmadığını merak eden yükümlüler, bedelli askerlikte telefon serbest mi sorusuna yanıt bulmaya çalışıyor. Bir süre öncesine kadar askerlikte cep telefonu kullanımı yasaktı ancak yapılan düzenlemeler ile birlikte serbest hale geldi. Askereler, eğitim sürelerinin dışında kalan zamanlarda telefon kullanabilirler. Ancak telefonların belirli şartları taşıması gerekir. Çünkü, akıllı telefon ve kameralı telefon kullanımı askerlikte yasaktır. Bedelli askerlikte cep telefonu kullanımı için farklı modeller mevcuttur. Askere gidecek olanların telefonda aradığı önemli özellikler; fiyatının uygun olması ve şarjının uzun süre dayanmasıdır.

Askercell Nedir?

Kışla içerisinde normal cep telefonu hattı kullanımı yasaktır ve askerlere özel olarak üretilen Askercell kullanılması gerekir. Askercell, Turkcell tarafından Genelkurmay Başkanlığı kriterlerine göre hazırlanmış özel bir hattır. Askercell, belirli saatlerde çalışır ve bazı kısıtlamalar doğrultusunda görüşme yapılmasını mümkün kılar. Askercell ücretsiz SIM kart servisi olup, Turkcell bayilerinden alınabilir. Turkcell bayilerinde talep ve onay formu doldurulduktan sonra Askercell hattı kullanıma hazır hale gelir.

Bedelli Askerlik Yapacaklar İçin Telefon Önerileri

Bedelli askerlikte telefon sokmak serbesttir ancak söz konusu telefonun belirli kurallara uygun olması gerekir. Bedelli askerlikte kullanılacak olan telefon modelleri, 100 TL’den başlar ve farklı özelliklerine göre 450-500 TL seviyesine kadar çıkabilir. Askere gidecek olanlar tarafından tercih edilebilecek uygun fiyatlı telefon önerileri aşağıdaki gibidir:

1. Samsung E1205

Samsung E1205 modelinde 1.52 inç ekran, FM radyo ve 1000 mAh pil bulunuyor. Kamerası bulunmayan telefon modeli, 493 saat bekleme süresine sahip. Fiyatı ise 130-150 TL aralığında değişiyor. Samsung telefonda; FM radyo, fener özelliği, çalar saat ve zamanlayıcı özellikleri de bulunuyor.

2. BB Mobile E111

Askere gidecek olanlar tarafından en çok tercih edilen ve en ucuz telefon modeli, BB Mobile E111’dir. 100 TL’ye satılan telefonda; 800 mAh pil, 16 MB depolama alanı ve 1.7 inç ekran bulunur.

3. Nokia 2730 

Nokia tarafından üretilen ve bir dönemin efsane telefon modelleri arasında yer alan Nokia 2730, 30 MB depolama alanına sahip. 2 inç ekranı bulunan telefonun çözünürlüğü 240 x 320 pikseldir. Satış fiyatı ise 280-300 TL aralığındadır.

4. Hiking Z1

Hiking Z1 telefon modelinde 16 milyon renk desteği, 1 GB RAM, 2.4 inç ekran ve 528 saat bekleme süresi bulunuyor. 800 mAh pil gücüne sahip Hiking Z1 modeli siyah, lacivert ve altın renk seçenekleri ile satılıyor. Tuşlu telefonun fiyatı ise, 160 TL civarındadır.

5. Samsung E1150

Eski model ve kapaklı telefon seviyorsanız, Samsung E1150 modelini tercih edebilirsiniz. İstiridye kapaklı tasarımı bulunan Samsung E1150 modeli, 740 saat bekleme süresine sahip ve 8 saat konuşma süresi bulunuyor. Telefonda 40 adet polifonik zil sesi ve 3 farklı ekran teması da yer alıyor.

Bir önceki yazımız olan 2019 Dövizle Askerlik Başvuru Şartları Nelerdir? Kimler Yapabilir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.