Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

Bedelli Askerlik Kredisi Veren Bankalar!

Bedelli Askerlik Kredisi Veren Bankalar!

Profesyonel askerlik sistemine geçilmesiyle birlikte bedelli askerlik başvuruları da arttı. Başvuruların karşılanabilmesi ve vatandaşların mağduriyet yaşamaması adına bankalar farklı kampanyalar yürütmektedir. Bedelli askerlik kredisi veren bankalar ertelemeli, düşük faizli gibi avantajlar sunuyor.

Bedelli Askerlik Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

2020 2. Dönem bedelli askerlik ücreti 37 bin 70 TL olarak belirlendi. Bankalar bedelli askerlik kredisi ile binlerce kişinin bedelli askerlik yapmasına yardımcı olmaktadır. Kamu ve özel bankalar tarafından verilen kredilerin vade sayısı, faiz oranlar vb. Farklılık gösterebilir. Ayrıca bedelli askerlik kredisi kullanmak istemeyenler veya avantajlı olduğunu düşünmeyenler ihtiyaç kredisi kullanabilir. İhtiyaç kredisi ve bedelli askerlik kredisi mutlaka kıyaslanmalıdır.

Bedelli askerlik kredi başvurusu internet, SMS, müşteri hizmetleri veya şubeler aracılığıyla yapılabilir. Her banka farklı iletişim kanalları ile başvuru kabul etmektedir bu nedenle kendinize en uygun olan kanalı kullanabilirsiniz. Bankalar bedelli askerlik kredisi için 60 ay vade sunmaktadır. Vade sayısı kişiye göre değişebilir ve maddi durum en önemli faktördür. Vade sayısı uzadıkça faiz oranı artabilir. Vade sayısı arttığında aylık ödenecek miktar azalır ve toplam ödenecek tutar artar.

Bedelli Askerlik Kredisi Veren Bankalar

Bedelli askerlik kredisi veren bankalar şunlardır:

  • Ziraat Bankası,
  • İş Bankası,
  • Vakıf Bankası,
  • Halk Bankası,
  • Akbank,
  • Denizbank,
  • Şekerbank,
  • Türk Ekonomi Bankası.

Bedelli Askerlik Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bedelli askerlik kredi başvurusu farklı başvuru kanalları ile yapılabilir. Daha önce hiç çalışılmayan bir bankaya kredi başvurusu yapılmış ise gelir belgesi, ikamet belgesi, maaş bordrosu talep edilir. Ancak müşteri bilgilerinin olduğu bankalarda bu belgeler talep edilmeyebilir.

 Bankaların kredi verirken en fazla dikkat ettiği kriter kredi notudur. Kredi notu düşük olan veya ekonomik anlamda olumsuz sicile sahip olan kişilere kredi verilmeyebilir. Kredi notu 1300 ve üstü olanlar kolaylıkla bedelli askerlik kredisi kullanabilir. Ancak burada dikkat edilen diğer bir faktör gelir ve borç durumudur. Maaş ve ödeme durumları banka tarafından hesaplanır ödemeyeceğine karar verilen kişilere kredi verilmez.

Bedelli askerlik kredi başvuru onay işleminin ardından ilgili miktar kişinin banka hesabına transfer yapılır veya nakit olarak teslim edilir.

Bir önceki yazımız olan Bedelli Askerlik Ücreti Açıklandı! Ücretler Ne Zaman Yatırılacak? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.