Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

Bedelli Askerlik Celp Yerleri Açıklandı. Sorgulama Yapmak İçin TIKLAYIN!

Bedelli Askerlik Celp Yerleri Açıklandı. Sorgulama Yapmak İçin TIKLAYIN!

Bedelli askerlik konusunda Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın yaptığı açıklamanın ardından 600 binin üzerinde bedelli askerlik yükümlüsü hangi eğitim birliğinde ne zaman temel askeri eğitime tabi tutulacağı öğrenmek için beklemeye geçti. 19 Kasım 2018 itibarıyla adayların celp bilgileri belli oldu. Askerlik görevini bedelli olarak ifa edecek olan yükümlüler, askerlik yerlerini e-Devlet üzerinden yapacakları sorgulama sonucunda öğrenebilecekler. Önümüzdeki ilk celp dönemi 24 Kasım. Yapılan duyuruyla birlikte 37 bedelli askerlik celp döneminin tamamı belli olurken Bakan Akar geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamada eğitimlerin verileceği şehir sayısının ve dolayısıyla eğitim birliklerinin sayısının artırılarak bedelli askerlik yükümlülerinin olası mağduriyetlerini önlemek adına adımlar atıldığını belirtmişti.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamada bedelli askerlikle alakalı dikkat çeken detaylara değinmişti. Akar’ın yaptığı açıklamaya göre başvuru süreci devam ederken tamamlanan ilk 3 celp dönemine ek olarak 37 celp dönemi daha olacak ve toplamda 40 celp döneminin ardından bedelli askerlik süreci sona erecek.

Bedelli Askerlik Celp Bilgileri Nasıl Sorgulanır?

Bedelli askerlik celp bilgilerinizi sorgulamak için öncelikle e-Devlet üzerinden ASAL Bedelli Sınıflandırma Sonuç Sorgulama sayfasına gitmeniz ve e-Devlet sistemine giriş yapmanız gerekiyor. Bunun için öncelikle aşağıda paylaşmış olduğumuz bağlantıya tıklayın.

  • Aşağıdaki bağlantıya tıkladıktan sonra karşınıza yukarıdaki ekran görüntüsünde örneğini gördüğünüz sayfa çıkacak. Bu sayfadaki kimliğimi şimdi doğrula butonuna tıklayarak e-Devlet sisteminin giriş sayfasına geçmeniz gerekiyor.

  • Kimliğimi doğrula butonuna tıklayıp e-Devlet sisteminin giriş sayfasına yönlendirildikten sonra bu sayfadaki ilgili boşlukları doldurarak sisteme giriş yaptığınız anda bedelli askerlik celp bilgileri sorgulama sonucunuzu öğrenebilir, bedelli askerlik yerleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için daha önceden e-Devlet şifresi edinmiş olmanız gerekiyor.
  • Eğer henüz bir e-devlet şifresi edinmediyseniz herhangi bir PTT şubesine giderek şahsınıza tanımlanmış olan e-devlet şifrenizi kapalı bir zarfın içerisinde belirli bir ücret karşılığında satın alabilirsiniz.
  • E-devlet şifresinin yanı sıra sisteme mobil imza, e-imza, T.C. kimlik kartı ve internet bankacılığı yöntemlerinden herhangi birini kullanarak da giriş yapmak mümkün.
  • Sisteme giriş yaptıktan sonra karşınıza aşağıdaki örnekte olduğu gibi celp bilgileri çıkacak.

Bedelli askerlik celp bilgilerinizi sorgulamak için TIKLAYINIZ!

Bir önceki yazımız olan 2019 Dövizle Askerlik Başvuru Şartları Nelerdir? Kimler Yapabilir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.