Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

BDDK KPSS Şartlı Memur Alımı İlanı Yayınladı

BDDK KPSS Şartlı Memur Alımı İlanı Yayınladı

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu memur kadrosunda çalışacak personel alımı yapacağını duyurdu. Toplam 4 kişinin alınacağı kadrolar İstanbul’da bulunmakla beraber alımların 2 tanesi lisans, 2 tanesi ise önlisans mezunlarından yapılacak. KPSS puanına göre yapılacak alımlarda önlisans mezunlarının en az 70, lisans mezunlarının ise en az 80 puan almış olması gerekiyor.

BDDK Memur Alımı İçin Başvuru Şartları Neler, Kimler Başvuru Yapabilir?

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu memur alımları için başvuru yapmak isteyen kişilerin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması ve kamu haklarından mahrum olmaması gerekiyor. Kasten işlenmiş bir suçtan 1 yıl ya da daha uzun süre ceza alan, affa uğramış olsa bile devletin güvenliğini tehdit eden suç işlemiş olan kişiler memur alımı için başvuruda bulunamayacak. Başvuruda bulunmak isteyen erkek adayların askerlikle ilişkilerinin bulunmaması, askerliklerini yapmış ya da tecil ettirmiş olmaları gerekiyor. Bankacılık Kanunu’nun 26. maddesine göre çalışması yasaklanmış olanlar ve görevini yerine getirmesine engel zihinsel rahatsızlığı bulunanlar ise başvuruda bulunamıyor.

Ayrıca astsubay nasıl olunur? Bilgilerini de inceleyebilirsiniz.

BDDK Memur Alımı İçin Başvuru Tarihleri Ne Zaman, Nasıl Başvuru Yapılacak?

BDDK memur alımları için başvurular kurumun resmi internet sitesi üzerinden online olarak yapılacak. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme kurumunun resmi internet sayfası olan www.bbdk.org.tr adresi üzerinden yapılacak başvurularda internet sitesindeki başvuru formunun eksiksiz ve doğru şekilde doldurulması gerekiyor. Bunun dışında posta yolu ile ya da şahsen yapılan başvurular ise değerlendirmeye alınmayacak.

Memur alımları için başvuru tarihleri ile Şubat ayında başlayacak. 1 Şubat 2021 tarihinde saat 14.00’da başlayacak olan başvurular 10 Şubat 2021 tarihinde saat 16.00’da son bulacak. Başvuru sonuçlarında sözlü sınava katılmaya hak kazanan adaylar ise yine kurumun internet sitesinden adaylara duyurulacak.

Bir önceki yazımız olan Van Büyükşehir Belediyesi KPSS İle Memur Alımı Yapacak başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.