Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

Bayburt Askerlik Şubeleri Adres ve Telefonları

Bayburt Askerlik Şubeleri Adres ve Telefonları

Erzurum-Trabzon yolu üzerinden Bayburt, tarihi İpek Yolu güzergahında bulunan eski bir kenttir. Kuzeydoğusunda Rize, güneyinde Erzincan, kuzeyinde Trabzon, batıda ise Gümüşhane şehirleri yer alır. Bayburt’ta Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu iklimi arasında geçiş özelliği gösteren karasal bir iklim hüküm sürer. Ekonomisinde tarım ve hayvancılık önemli bir yere sahiptir. Özellikle Sünür, Çoruh Vadisi ve Aydıntepe ovalarında sulu tarım gerçekleştirilir. Taş işlemeciliği, kilim dokumacılığı ve bakır işlemeciliği en yaygın el sanatları arasındadır.

Bayburt, dokusunu koruyan doğal atmosferiyle gelen tüm ziyaretçilerine huzur verir. Kavakyanı Şelaleleri, Aygır Gölü, Yakupabdal Göleti ve Aslandağı Vilayet Ormanı şehrin en önemli doğal güzelliklerindendir. Ayrıca rafting sporuyla ünlenen Çoruh Nehri’de Bayburt şehri sınırlarında yer alır.

Dede Korkut Hikayeleriyle bildiğimiz Dede Korkut’un Türbesi ve heykeli kente ayrı bir tarihi önem kazandırmaktadır. Kavallar Konağı’nda bulunan Bayburt Müzesi, Vali Konağı, Şehit Osmanlı Türbesi, Ferahşad Bey Cami gibi önemli tarihi eserler de gezilmesi ve görülmesi gereken mimari eserler arasındadır.

Kısa dönem askerliklerin geneli Bayburt şehrinde yapılır. Şehir uzak olsa da genel anlamda güvenlidir. Bayburt’ta, merkezde yer alan İl Jandarma Komutanlığının yanı sıra Demirözü ve Aydıntepe ilçelerinde de askerlik şubeleri hizmet verir.

BAYBURT ASKERLİK ŞUBESİ Adres: Tuzcuzade Mah. Cumhuriyet Cad. BAYBURT
Tel: 0 458 211 71 21
Faks: 0 458 211 60 31
bayburt_as_sb@msb.gov.tr
AYDINTEPE ASKERLİK ŞUBESİ Adres: Tuzcuzade Mah. Cumhuriyet Cad. BAYBURT
Tel: 0 458 211 71 21
Faks: 0 458 211 60 31
bayburt_as_sb@msb.gov.tr
DEMİRÖZÜ ASKERLİK ŞUBESİ Adres: Tuzcuzade Mah. Cumhuriyet Cad. BAYBURT
Tel: 0 458 211 71 21
Faks: 0 458 211 60 31
bayburt_as_sb@msb.gov.tr

Bir önceki yazımız olan Ankara Askerlik Şubeleri Adres Ve Telefonları başlıklı makalemizde AKYURT ASKERLİK ŞUBESİ, ALTINDAĞ ASKERLİK ŞUBESİ ve ANKARA ASKERLİK DAİRESİ BAŞKANLIĞI hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.