Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

Başika Üst Bölgesinden Acı Haber Geldi! 1 Kahraman Türk Askeri Şehit Oldu!

Başika Üst Bölgesinden Acı Haber Geldi! 1 Kahraman Türk Askeri Şehit Oldu!

Irak’ın kuzeyinde bulunan Başika üs bölgesine roketli saldırı düzenlendi, 1 Kahraman Türk askeri şehit oldu.

Irak’ın kuzeyinde bulunan Başika (Gedu) üs bölgesine bu gece saatlerinde roketli saldırı düzenlendi. Üs bölgesine atılan 3 roketten ikisi bölgedeki köye, diğeri ise üst bölgesine isabet etti. Saldırı sonucu 1 kahraman Türk askeri şehit oldu.

Saldırı haberi Milli Savunma Bakanlığının resmi internet adresinden bildirildi. Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada “Irak’ın kuzeyinde bulunan Başika (Gedu) üs bölgesine bu gece saatlerinde roketli saldırı düzenlenmiştir. Atılan üç roketten biri üs bölgesine, diğer ikisi köy içerisine düşmüştür. Saldırıda bir kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, köyde yaşayan bir çocuk da yaralanmıştır.” ifadeleri kullanıldı.

Bölgeye SİHA Görevlendirildi!

Yapılan açıklamada gereken önlemlerin alındığı ve bölgeye bir de SİHA görevlendirildiği aktarıldı. Konuya ilişkin “Bölgede bir SİHA görevlendirilmiş ve gerekli tedbirler derhal alınmıştır. Kahraman Şehidimize Allah’tan rahmet, değerli ailesine ve Türk Silahlı Kuvvetlerimize başsağlığı ve sabır, yaralı çocuğumuza da acil şifalar diliyoruz.” ifadelerine yer verildi.

Bir önceki yazımız olan RDM Ne Demek? RDM Asker Kime Denir? başlıklı makalemizde rdm, rdm hava değişimi ve rdm nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.