Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

Bakan Soylu Açıkladı: 8 Bin Bekçi Alımı İçin İmzalar Atıldı

Bakan Soylu Açıkladı: 8 Bin Bekçi Alımı İçin İmzalar Atıldı

Ankara Altındağ Siteler’de esnafla bir araya gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, buradaki görüşme esnasında uzun bir süredir gündemi meşgul eden bekçi alımlarıyla alakalı açıklamalarda bulundu. Bekçi alımlarını merakla bekleyen gençler, Bakan Soylu tarafından yapılan açıklamaları ilgiyle takip ederken 8 bin bekçi alımına yönelik bakanın yaptığı açıklamalar neticesinde bekçi adaylar, alım ilanının açıklanacağı tarih için gün saymaya yöneltti. İşte Bakan Süleyman Soylu tarafından yapılan o açıklama ve detayları.

Bakan Soylu: “Gerekli İmzalar Atıldı, Bekçi Alımı İlanı Yakında Yayımlanacak.”

Esnafın sorularını yanıtlamak ve ve çeşitli konularla alakalı açıklamada bulunmak üzere Ankara Altındağ Siteler’de esnafla bir araya gelen Süleyman Soylu, bekçi adaylarının uzun süredir gündemini meşgul eden 8 bin bekçi alımıyla alakalı açıklama yaptı. Gerekli imzaların atıldığını ve resmi kanallar aracılığıyla yakın bir tarihte alım ilanının yayımlanacağı belirten Soylu açıklamalarına; belirli şartlar doğrultusunda bekçilik mesleğinde istihdam edilecek 8 bin gencimizin 500’ünün Ankara’da görev yapacağını ifade ederek devam etti. Soylu’nun açıklamalarına göre 8 bin bekçiden 1000 tanesi İstanbul’da göreve başlayacak. Bakan Soylu polis alımlarıyla alakalı cümleler sarf etti. Geçtiğimiz dönemde 10 bin polis alımı yapılırken önümüzde dönemde bu sayı 15 bine çıkacak. 4,5 ay sonra eğitimleri tamamlanmış olan polis adaylarının 7. veya 8. ayda görevlerinin başına geçmeleri bekleniyor.

Askeri Kadrolarda da Alımlar Devam Ediyor

Bakan Soylu, geçtiğimiz günlerde ise Jandarma Asayiş Değerlendirme Toplantısı’nda askeri kadrolarda yapılacak personel alımlarıyla alakalı açıklamalarda bulunmuştu. Bakanın sarf ettiği cümleler doğrultusunda 27 binin üzerinde personelin Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde istihdam edilmesi beklenirken bakanın bu açıklamaları takip eden günlerde söz konusu alım ile alakalı ilan da online kanallar aracılığıyla adaylarla paylaşıldı. Bakan Soylu tarafından yapılan bu açıklamalar neticesinde İçişleri Bakanlığı bünyesinde 50 bine yakın yeni personel 2019 yılı içerisinde istihdam edileceği duyurulmuş oldu. Bekçi alımı için 2019 Mart ayında ilanın adaylarla paylaşılması beklenirken polis alımları için henüz kesinleşmiş bir tarih söz konusu değil.

Bakan Soylu’nun açıklamalarının ardından kamuoyuna ilan edilen 27 bin personel alımının yanı sıra geçtiğimiz günlerde yine Jandarma Genel Komutanlığı tarafından astsubay alımı yapılacağı duyurdu. Söz konusu alımların her ikisi için de başvurular 28 Şubat 2019 itibarıyla devam ediyor.

Bir önceki yazımız olan Özel Kuvvetler Alım Şartları başlıklı makalemizde bordo bereli giriş şartları, nasıl gireri özel kuvvetlere ve özel kuvvetler alım şartları hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.