Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

Astsubay Maaşları Ne Kadar ?

Astsubay Maaşları Ne Kadar ?

TSK’nın kan damarları olan Astsubayların maaşları görev yaptıkları yere ve astsubay rütbelerine göre değişir.

Astsubay maaşları görev yaptıkları Kuvvetin tazminatlarına göre ayrıca kendi almış olduğu kurs gibi tazminatlara  göre değişim göstermektedir. K.K.K. da ve Jandarmada bulunan komando tazminatı, H.K.K. da bulunan uçuş tazminatı vb. gibi tazminatlar astsubaylar arasında maaş farkı yaratır.

 astsubay-maaslari

2015 yılı temmuz zammı ile birlikte Astsubay Çavuş maaşı 2550 TL (tazminatsız, aile yardımı ve çocuk yardımı almadan). Astsubay Üstçavuş 2800 TL, Astsubay Başçavuş 3100 ve Astsubay Kıdemli Başçavuş 3350 TL civarındadır. Diğer rütbeler arasındaki maaş farkı 50 ile 80 TL arasında değişmektedir.

Astsubay maaşları arasındaki en bilindik tazminat olan ve kritik bölgelerde görev yapanların aldığı OHAL tazminatı 1200 TL civarındadır.

 

Bu maaşlar Görev  yerlerine göre degişkenlik gösterebilir.  Görev yaptığı yer ve ohal krtik bölgelere göre farklılık gösterebilir.

Bir önceki yazımız olan Bayan Astsubay Boy ve Kilo Tablosu başlıklı makalemizde bayan astsubay, bayan astsubay boy kilo tablosu ve bayan astsubay boy tablosu hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.