Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

Askerlik ve Bedelli Askerlik Yerleri Kura Sonuçları Açıklandı

Askerlik ve Bedelli Askerlik Yerleri Kura Sonuçları Açıklandı

Pek çok kişinin merakla beklediği Askerlik ve Bedelli Askerlik yerleri MSB tarafından açıklandı. Milli Savunma Bakanlığı’nda yapılan açıklama kapsamında bedelli askerlik yerlerinin açıklandığı, Ocak/Şubat/Mart döneminde sevke tabi olacak yedek subay, yedek astsubay ve erbaş ile erlerin sınıflandırma sonuçlarının da belirlendiği ifade edildi. Kura sonuçları ise E-devlet üzerinden öğrenilecek.

Bedelli askerlik başvuru ve yerlerini öğrenmek, Ocak/Şubat/Mart döneminde sevke tabi olacak yedek astsubay, erbaş ve er sınıflandırmalarını görüntülemek için ise https://www.turkiye.gov.tr/mill-savunma-bakanligi adresinde yer alan duyuru başlıklarına girilmesi gerektiği ifade edildi. Tüm adaylar bu alandan bilgileri net şekilde görüntüleyebilecekler.

Şubat 2021 Sınıflandırma Dönemi Duyurusu kapsamında, sevk işlemlerine ilişkin maddelerin tümünün açıklandığı ifade edilirken, yoklamasını yaptırdığı halde askerlik hizmeti ile celp tercihini yapmayan kişilerin mevcut bilgilerinde ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin ihtiyacına göre sınıflandırma işlemine tabi tutulacağı belirtildi.

Polis akademisine alım şartları belli oldu! Bilgilerine de bakabilirsiniz.

Kovid -19 Testi Yapılacak

Sevk tarihlerinin bir tablo üzerinden açık ve net şekilde 22 Ocak itibari ile paylaşıldığı duyurulurken, liste üzerinde aynı zamanda askerlik için Kovid-19 testinin yapılacağı ve sevk belgesinin sunulacağı tarih aralıkları da net şekilde verildi.

MSB tarafından gelen açıklamalarda, ‘’ Yükümlüler sevk belgesi alacakları tarihte, e-devlet üzerinden Kovid-19 anketini doldurmalıdır. Anket ardından yönlendirme yapılacak olan sağlık kurumlarında Kovid testi yapılacaktır. Test sonucu pozitif çıkan veya temaslılar listesinde yer alan kişiler test sonucunu takip eden 3 gün içinde sevk alamayanlar, müteakip celp ve sevk döneminde sevke tabi tutulacaklardır.’’ ifadelerine yer verildi.

Diğer yandan test yaptırdıktan sonra iki gün içinde test sonucunun negatif olduğu belirlenen kişilerin ise birliklerine teslim edilecekleri belirtildi. Test sonucu kapsamında herhangi bir sağlık sorunu olmayanların test sonuç belgelerini ise direk olarak kurumdan değil E-devlet üzerinden alacakları açıklandı.

Bir önceki yazımız olan 2023 Kasım Celbi Askerlik Yerleri Ne Zaman Açıklanacak? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.