Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

Askerde Dövme Sorun Olur mu ?

Askerde Dövme Sorun Olur mu ?

Askerlik döneminde bulunan dövmeler eski zamanlarda sorun yaratıyordu. Günümüzde ise vücudunuzda bulunan dövmelerherhangi bir sorun taşımamaktadır. Pek çok kişinin vücudunda dövme bulunmaktadır. Bu durumla ilgili olarakherhangi bir sıkıntı yaşamazsınız. İnternet üzerindesizler için yapılan araştırmalar sonucunda da herhangi bir probleme rastlamadık.

Dövme Sıkıntı Yaratır mı?

Askerde dövmevücudunuzun herhangi bir yerinde olabilir. Vücutta yapılacak dövmelerin nerede olduğu herhangi bir sorun teşkil etmemektedir. Vücudunuzda yer alan dövmeleri özellikle acemi birliğinde fark edilmemektedir.Vücudunuzdaki dövmeler ancak usta birliğinde az asker olmasından dolayı görülmektedir.Dövmeler daha çok yaz ayına denk gelindiğinde kısa kollu kamuflajkıyafetlerinizde ancak fark edilmektedir.

Dövmeyi Sildirmeli Miyim?

Eski zamanlarda bu tür konulara çok daha fazla hassasiyet gösteriliyordu.Günümüzde iseaskerlik sürelerinin kısalması ile bu tür durumlar es geçilmektedir. Ne kadar askerlik görevinde bulunsa da erkek adayların sivil hayatlarında kendilerine göre bir yaşam şekli yer almaktadır. Bu yüzden askerde dövme sorun olurmu? sorusunu kendinize sormadan içinizi rahatlatabilirsiniz.Askerlik zamanınız geldiğinde vücudunuzda yer alan dövmeleri sildirmenize gerek yoktur.Eğer vücudunuzda geçici dövme bulunuyorsa sildirip gitmeniz daha yararlı olacaktır.

Askeri Sınavlarda Dövme Problem Olur Mu?

Daha önce ki zamanlardaaskeri sınavlara katılacak adayların vücudunun veya yüzünün herhangi bir noktasında dövmenin olmaması gerekiyordu.Bu yasadan dolayı pek çok kişi askeri sınavlara giremiyor ve hayallerini ertelemek zorunda kalıyordu. Yapılan yeni yasa ile beraber artık kara Kuvvetleri Komutanlığı tarafından yapılan askeri sınavlarda Uzman erbaş ve sözleşmeli er rütbelerindebu durum bir engel olarak bulunmamaktadır. Yapılan kanun değişikliği ile daha önce bu tür nedenlerden dolayı adaylar askeri sınavlara girmiyorkendeğişiklikle beraber hayallerini gerçekleştirmeimkânına kavuşmuştur.Vücudunuzda bulunan izler konusunda bir kriter göz önünde bulundurulsa bilekanunla beraber bu durum daha esnekleştirilerek bir çok erkek adayın askeri sınavlara girebilmeye hakkını kazanmasını sağlamıştır. Artık modern insan yaşamı ve verilen haklar sayesinde pek çok katı kuralda esnekliğe gidilmiş ve adayların ayallerini kurma süreci daha kolay hale getirilmiştir.

Bir önceki yazımız olan Askerliğim Tecil Edildi Mi ? başlıklı makalemizde Askerlik Tecil Ettirme, Askerlik Tecil İçin Gerekli Belgeler ve Askerlik Tecil Şartları hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.