Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

Asker Olana Ne Hediye Gönderilir?

Asker Olana Ne Hediye Gönderilir?

Askerlik, çağına gelen her erkek vatandaşın, yerine getirmesi gereken vatani zorunluluktur. Özellikle erkek çocuğunu, sevgilisini, nişanlısını askere yollayanlar için ise ayrı bir zorluk vardır. Aileler için nişanlı ve eşler için ise o bekleyiş özlemle sürmektedir. Fakat askerlikte hem özlem gidermek hem de moral vermek için hediyeler ise en büyük tesellidir. Peki askere hediye olarak ne gönderilir ne seçilmelidir. İşte tam da bu soru birçok kişiyi meraklandırmak’tadır.

Askerdeki yakınına hediye göndermek isteyenler için birçok seçenek bulunmaktadır. Fakat bunlardan hangisi zorlu asker zamanında daha makbuldür. İşte merak edilen asıl soru budur. Hediye seçimi zor olabilmekte olup genel itibariyle teamül olmuş hediyeler de bulunmaktadır. Bunlardan bazıları ise askerde olanları mutlu etmekle kalmaz aynı zamanda işlerini de kolaylaştırabilmektedir.

 Hangi Hediye Makbuldür?

Askerdeki yakınına, sevgilisine ya da oğluna hediye göndermek isteyenler için bazı hediye seçenekleri yol göstericidir. Özellikle askere hediye ne olabilir sorusuna ise genellikle gönderilen hediyelerden yola çıkarak cevap vermek mümkündür. En sık tercih edilen hediyeler arasında şunlar yer almaktadır:

  • Sigara kullansın, kullanmasın en yararlı hediyelerden biri çakmaktır. Özellikle özel bir hediye olacaksa isim yazılı çakmaklar sıklıkla tercih edilmektedir.
  • Son zamanların en çok tercih edilen hediyelerinden biri de fotoğraflı künyedir. Sevgilinin ya da ile resminin olduğu künyeler de hatıra amaçlı hediye edilebilir.
  • Erkek hediye seti de tercih edilen hediyelerdendir. Bu hediye paketi içinde cüzdan, saat, kalem, künye ve kol düğmesi gibi eşyalar yer almaktadır.

Aynı zamanda sıklıkla tercih edilen bir diğer hediye ise erkek parfümü ve tıraş bakım setidir. Özellikle askerlikte en çok ihtiyaç duyulan eşyalar bunlardır.

 Hediye Nasıl Gönderilir?

Askerdeki yakınına hediye göndermek isteyenlerin askere hediye olarak ne alınmalı sorunun yanı sıra alınan hediyelerin nasıl gönderileceğidir. Bu noktada askerlik birimlerine gönderilen hediyeler aramaya tabi tutulmakta olup genellikle ihtiyaç olan eşyaların içeriye girmesine izin verilmektedir. Bundan dolayı hediye gönderirken zararlı ve yasak bir eşya gönderimi olmamasından emin olmak gerekmektedir. Çakı, bıçak ve silah benzeri hediyeler ise kabuledilmemektedir.

Bir önceki yazımız olan Asteğmen Nasıl Olunur? Maaşları Ne Kadar? Asteğmen Olarak Askerde Kalmak başlıklı makalemizde asteğmen, asteğmen maaşları ve asteğmen maaşları ne kadar hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.