Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

Adalet Bakanlığı Uzlaştırmacı Alımları Devam Ediyor!

Adalet Bakanlığı Uzlaştırmacı Alımları Devam Ediyor!

Adalet Bakanlığı uzlaştırmacı alımları sınav ilanı yayınladı. 5 bin uzlaştırmacı alımının yapılacağı sınava başvurmak için aranan şartlar ve başvuru tarihleri de açıklandı. Uzlaştırmacı alımları için başvuru yapan adaylar 9 Mayıs 2021 tarihinde sınava girecek. 18 Şubat’a kadar tamamlanması gereken başvurular için adayların tam ehliyet sahibi olma, 4 yıllık lisans eğitimini tamamlamış olma gibi birçok şartı sağlaması gerekiyor.

Uzlaştırmacı Alımı Başvuru Şartları Neler?

Adalet Bakanlığı’nın 5 bin kişinin alımını gerçekleştireceği uzlaştırmacı alımları için sınava girmek isteyen adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması ve tam ehliyet sahibi olması gerekiyor. Avukatlar yönünden baroya kayıtlı olan kişilerin başvuru yapabileceği alımlar için adayların hukuk fakültesinden ya da hukuk eğitimi verilen siyasal bilimler, idari bilimler, iktisat ve maliye gibi alanların herhangi birinde eğitim almış olması gerekiyor. Bu alanlarda en az 4 yıllık eğitimi olan, kasten işlediği bir suç bulunmayan ve uzalştırmacı eğitimini tamamlayan kişiler sınav için başvuru yapabiliyor.

Uzlaştırmacı Alımı Başvuruları Ne Zamana Kadar Devam Edecek?

Adalet Bakanlığı 5 bin uzlaştırmacı alımları için başvurular 8 şubat tarihinde başladı. Başvuruda bulunmak isteyen adaylar 18 Şubat 2021 tarihi saat 23.59’a göre başvurularını tamamlamak zorunda. Adaylar başvurularını elektronik ortamda e devlet şifresi, elektronik imza ya da mobil imza kullanarak gerçekleştirecekler. Başvurular UYAP Uzlaştırmacı Portal üzerinden yapılacak.

Uzlaştırmacı Alımı Sınav Tarihi Ne Zaman, Sınavlar Hangi İllerde Gerçekleştirilecek?

Uzlaştırmacı alımları için gerçekleştirilecek sınav 9 Mayıs 2021 tarihinde saat 10.00’da tek oturum olarak yapılacak. Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, İstanbul, İzmir, Kayseri, Samsun ve Van illerinde gerçekleştirilecek sınav 150 dakika sürecek. Saat 10.00’da başlayacak ve 11.30’da sonlanacak uzlaştırmacı alım sınavları Anadolu Üniversitesi tarafından yapılacak.

Bir önceki yazımız olan 2023 Askerlik Celp Dönemleri, 2023 Celp Tarihleri Açıklandı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.