Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

99/1 Tertip Şubat Ayının Kaçında Askere Gidecek?

99/1 Tertip Şubat Ayının Kaçında Askere Gidecek?

2019 Şubat’ta askere gidecekler tarafından celp bilgileri ile alakalı sorgulamalar yapılmaya başlandı. 1999 yılında doğmuş olup 2019 yılı itibarıyla 20 yaşında olacak erkekler ile çeşitli yasal sebepler dolayısıyla askerliğini tecil ettirip 2019 Şubat celbinde askere gidecek olan yükümlüler, şubatın kaçında askere gidilecek sorusunun cevabını arıyor.

99/1 ne zaman askere gidecek? Askere alım süreci ve askerlik yeri sorgulama ile ilgili tüm merak edilenler yazımızda…

Kısa Dönem ve Yedek Subayların Askerlik Yerleri Belli Oldu

374. dönem 2019 Şubat celbi kısa dönem ve yedek subayların askerlik yerleri 18 Ocak 2019 tarihi itibarıyla belli oldu. Sorgulama işlemleri ile alakalı tüm detaylara buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. 

99/1 Askerlik Yerleri Ne Zaman Açıklanacak?

Askere gidecek olanlar için, askerlik yerlerinin açıklanma süreci Milli Savunma Bakanlığı tarafından yürütülür. Askerlik duyuru metni, resmi televizyon kanalı TRT tarafından da paylaşılır. Şubat ayında askere gidecek olanlar tarafından merak edilen, ‘Şubat’ın kaçında askere gidilecek?’ sorusunun cevabı da yanıt buldu. Şubat ayında askere gidecek olanların, acemi birlikleri ve usta birlikleri 15 Ocak 2019 tarihinde saat 10.30’da ilan edilecek.

99/1 Tertip Askerlik Yerleri Sorgulama

15 Ocak 19 tarihinde askerlik yerleri belli olduktan sonra, sorgulama işlemi e-Devlet sistemi üzerinden yapılabilecek. Askere gidecek olanlar, e-Devlet sistemine giriş yaparak, Milli Savunma Bakanlığı’nın ”Er Sınıflandırma Sonucunu Sorgulama ve ASAL Sevk Başvurusu” bölümünden sorgulama yapabilirler. Sorgulama ile askeri birlik bilgisine ulaşılabilir.

Sevk edileceğiniz eğitim merkezini öğrenmek için TIKLAYINIZ!

99/1 Ne Zaman Askere Alınacak?

Askerlik yerleri e-Devlet sistemi üzerinde açıklandıktan sonra adaylar, A grubu ve B grubu olarak ayrılacak. E-Devlet üzerinde asker adaylarının grupları gösterilecek.

Asker adaylarının yüzde 90’ı A grubunda yer alır. Kalan %10’luk kısım ise, B grubudur. Belirlenen gruplar, askerliğe gidiş tarihlerini belirler. İki grupta yer alanlar, farklı tarihlerde askere alınırlar.

A Grubu Ne Zaman Askere Gidecek?

Askerlik yerleri açıklandıktan sonra A grubunda yer alanlar, 3 Şubat ve 8 Şubat 2019 tarihleri arasında acemi birliklerine teslim olacaklar.

B Grubu Ne Zaman Askere Gidecek?

Askerlik yerleri e-Devlet üzerinde açıklandıktan sonra, B grubunda yer alanlar ise 2019 yılı Mart ayının ilk 2 haftasında birliklerine teslim olacaklardır.

E-Devlet Girişi Nasıl Yapılır?

E-Devlet girişi; e-Devlet şifresi, e-imza, T.C. kimlik kartı, internet bankacılığı ve mobil imza seçenekleri kullanılarak yapılabilir. e-Devlet girişi için kullanıcılar tarafından en fazla kullanılan seçenek, e-Devlet şifresi ile giriştir. e-Devlet şifresi, PTT şubelerinden alınabilir. PTT şubesinde, kapalı zarf içerisinde e-Devlet şifresi verilir. Şifreler kişiye özel şifrelerdir ve kişisel bilgilerin güvenliği açısından başka kişiler ile paylaşılmaması gerekir. Şifresini unutan kullanıcılar, PTT şubelerindene yeni bir e-Devlet şifresi temin edebilirler.

e-Devlet için sunulan seçeneklerden bir tanesi kullanılarak, www.turkiye.gov.tr internet sitesinden giriş yapılabilir. e-Devlet sistemine giriş yapıldıktan sonra, ilgili kurumların bağlantısı ve menüsü kullanılarak istenen hizmete ulaşılarak işlem gerçekleştirilebilir.

99/1 Askerlik Yeri Sorgulamak İçin TIKLAYINIZ!

Bir önceki yazımız olan Adıyaman Askerlik Celp Dönemleri 2021 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.