Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

2019 Bekçi Alımı Başvuru Sonuçları Açıklandı! Sınav Giriş Yerleri Sorgulama Ekranı

2019 Bekçi Alımı Başvuru Sonuçları Açıklandı! Sınav Giriş Yerleri Sorgulama Ekranı

8 bin gencin istihdam edileceği bekçilik kadroları için yapılan başvuruların neticelenmesinin ardından adaylar sınav tarihini beklemeye başlamıştı. Adayların bekleme sürecinde 11 Nisan 2019 itibarıyla sınav giriş yerleri açıklanmış oldu. Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılan açıklama doğrultusunda adaylar, bekçilik alımı için tabi tutulacakları sınava nerede gireceklerini Polis Akademisi Başkanlığının internet sitesi üzerinden sorgulayabiliyorlar.

8 Bin Bekçi Alımı Sınav Giriş Yerleri Nasıl Sorgulanır?

2019 yılında yapılacak alımların 1. dönemi için gerçekleştirilecek Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Giriş Sınavı’na katılacak olan adayların şahsen yaptıkları başvuru ve ön sağlık kontrolü merkezi ile tarihleri açıklandı. 81 il için yapılan açıklama kapsamında adayların evrak teslim işlemlerini ve ön sağlık kontrolünü gerçekleştirecekleri başvuru merkezlerini e-devlet şifreleri ve T.C kimlik numaraları aracılığıyla POMEM’in resmi internet adresi www.pa.edu.tr internet adresi üzerinden sorgu yaparak öğrenebilecekler. 

  • Yukarıdaki ekranda da görüldüğü üzere adayların yapacakları sorgulama neticesinde sınav giriş yerlerini POMEM internet adresi üzerinden öğrenmeleri mümkün.

Söz konusu aşamalarda başarılı olan adayların yazılı sınav tarihi ve sınav merkezi ise ilerleyen süreçte açıklanacak. Adaylara ayrıca farklı iletişim kanalları aracılığıyla tebliğ yapılmayacak. İnternet üzerinden yapılan duyuru tebliğ niteliği taşıyor.

Sınav giriş belgesi için TIKLAYINIZ!

Bekçilik Sınavı İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Adayların sınav merkezinde yanlarında cep telefonu, ses ya da görüntü kaydı yapan herhangi bir cihaz ya da bunlar benzer nitelikte bir araç gereç bulunmamaları gerekiyor.

Ankara ve İstanbul İllerinde Yapılacak Alımların Başvuru Sonuçları da Belli Oldu

İstanbul ve Ankara illerinin ilçelerinde yapılacak bekçi alımları için şahsen başvuruda bulunacak adayların listesi POMEM tarafından adaylar ile paylaşılırken adayların şahsen başvuruda bulunacakları ve ön sağlık kontrolüne tabi tutulacakları merkezler de yine POMEM tarafından duyuruldu. İstanbul ve Ankara alımları için uygulanacak 2019/2 dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Giriş Sınavı kapsamında gerçekleştirilecek olan şahsen başvuru ve evrak teslimi işlemleri için sorgulama işlemi de yine yukarıda anlatıldığı şekilde yapılıyor.

T.C. kimlik numaraları ve e-devlet şifreleri ile https://www.pa.edu.tr/ sitesine giriş yapan adaylar sorgulama işlemini gerçekleştirebilecek. 81 ilde olduğu gibi Ankara ve İstanbul ilinde gerçekleştirilecek alımlara başvuru yapan adaylara da yine internet haricinde herhangi bir iletişim kanalı aracılığıyla tebliğ yapılması planlanmıyor. Dolayısıyla adayların sorgulama işlemlerini gerçekleştirmek için yalnızca internet kanalını kullanmaları gerekiyor.

Sınavla alakalı dikkat edilmesi gerekenler konusunda da herhangi bir farklılık söz konusu değil. 81 il için söz konusu olan kriterler yine Ankara ve İstanbul illeri için de mevcut.

 

Bir önceki yazımız olan Bekçi Alımı Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? Evrak Teslimi Ne Zaman? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.