Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

Ağustos 2020 6 Aylık Er Sınıflandırma Sonuçları Nasıl Sorgulanır?

Ağustos 2020 6 Aylık Er Sınıflandırma Sonuçları Nasıl Sorgulanır?

Ağustos 2020 döneminde askere gidecekler için çok az zaman kaldı. Milli Savunma Bakanlığı Ağustos celbinde yükümlü olanların sınıflandırmasının açıklandığını duyurdu. Er sınıflandırma sonuçlarına göre yükümlüler askere gidecekleri zamanı ve birliklerini öğrenebilecekler. Ağustos 2020 döneminde askere gidecekler sınıflandırma sonuçlarını nasıl öğrenecekler?

Sınıflandırma Sonuçları E-Devlet’te

Ağustos 2020 6 aylık er celbi sınıflandırma sonuçlarının e-devlet üzerinden açıklanacağına dair duyuru yapıldı. Bu duyuru ile birlikte yükümlülerin sisteme kendilerine ait T.C. kimlik numarası ve e-devlet şifresi ile giriş yapmaları gerekiyor. Şifresi olmayanlar sisteme internet bankacılığı şifresi ya da diğer giriş yöntemlerinden birisini kullanarak erişebilirler. Sonuçların e-devlet üzerinden alınabilecek olması birçok yükümlüyü askerlik şubesine gitme zorunluluğundan kurtardı.

Ağustos 2020 Celp Dönemi Grup Tarihleri

Ağustos celp döneminde askere alımlar iki grup halinde yapılacak. Birinci grupta bulunanlar sevk belgelerini 02 – 18 Temmuz tarihleri arasında, ikinci grupta bulunanlar ise sevk belgelerini 20 Ağustos – 04 Eylül tarihleri arasında alabilecekler. Bu tarihler sevk evraklarının e-devletten alınabileceği tarihler. Askerlik şubelerinden ise birinci grup 19 Temmuz’a kadar, ikinci grup 05 Eylül’e kadar sevk belgelerini alabilecekler. Sevk evraklarını alan yükümlülere verilecek olan yol ve iaşe bedelleri ise PTT şubelerine yatırılacak. PTT kartları olanlar ödemelerini PTT bankamatiklerinden, olmayanlar ise şubelerden çekebilecekler. Sevk belgelerinin üzerinde yükümlünün teslim olacağı birlikten hangi gruba dahil olduğuna kadar bütün bilgiler yer alacak.

Ağustos 2020 Celp Döneminde Askere Gidecekler

Bu dönemde askere gidecek olan kişiler ise şunlar olacak;

  • 2000 yılı doğumlu olan ve kayıtlı olduğu askerlik şubesinde genel celp dönemi Ağustos 2020 olanlar,
  • Ağustos 2020 celp dönemine kayıtlı olmadığı halde bu dönemde askere gitmek için başvuru yapanlar arasında başvurusu kabul edilenler.
  • Daha önce yasal nedenler ile askerlik sevklerini ileri bir tarihe aldıranlar ve bu tarih şartlarını kaybedenler.

Her iki grup içinde son sevk tarihine kadar sevk belgelerini almamış olanlar, sevk işlemlerini yaptırmayanlar ile yoklama kaçağı statüsüne düşmüş olanlar ve yoklaması yapılmış olsa bile yoklamasının yapıldığı günden 15 gün içerisinde sevk evraklarını almamış olanlar bakaya durumuna tabi tutulacaklar. Bu kişiler hakkında askerlik kanununda bakaya durumu için yazılı olan yasal yaptırımlar uygulanacak.

Bir önceki yazımız olan Asteğmen Nasıl Olunur? Maaşları Ne Kadar? Asteğmen Olarak Askerde Kalmak başlıklı makalemizde asteğmen, asteğmen maaşları ve asteğmen maaşları ne kadar hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.