Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

27. Dönem POMEM Mülakatları Hakkında Bilgiler Açıklandı

27. Dönem POMEM Mülakatları Hakkında Bilgiler Açıklandı

Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi tarafından yapılan polis alımları için süreç halen devam ediyor. 24 Aralık’ta son bulan 27. Dönem POMEM başvurularının ardından gözler mülakatların yapılacağı tarihin açıklanmasına dikilmişti. Polis Akademisinden ise mülakatlar ile ilgili tarih açıklaması geldi. 27. Dönem POMEM mülakatları 15 Şubat itibari ile ilk Ön Sağlık Kontrolü aşamasıyla başlatılacak.

Kontrol Yerleri Nereden Öğrenilecek?

Ön Sağlık Kontrolü için başvuru yapılması gereken yerlerin hangileri olduğu ise https://www.pa.edu.tr/ Polis Akademisi resmi web adresinin duyurular bölümünde bu hafta içinde açıklanacak. Sınavda başarı elde ederek Polis Meslek Eğitimi Merkezlerinde eğitim gören ve sonunda başarılı olan adayların polis memuru olarak atamaları yapılacak. POMEM mülakatına girmeden önce ise ilk olarak Ön Sağlık Kontrolünden geçen adaylar ‘’Polis Meslek Eğitim Merkezi Öğrenci Adayı Olur.’’ ifadesinin yer alan sağlık belgesini elde edecekler. Hemen ardından fiziki yeterlilik sınavı diğer bir ifade ile mülakatı için ilgili adrese davet edilecekler.

Ayrıca Polis alımlarında KPSS şartı var mı? Bilgilerine de bakabilirsiniz.

Şartlar Neler?

Fiziki mülakata dahil olacak adayların ise en az 60 puan almaları şart olarak koşuluyor. Fiziki yeterlilik sınavını geçen adaylar ise bu dönemde ikincil olarak açıklanan ve duyurusunun Şubat ayı içinde https://www.pa.edu.tr/ adresi üzerinden açıklanmasına ilişkin karar verilen sözlü mülakata dahil olacaklar.

Diğer yandan fiziki mülakatta uygulanacak olan parkur ve talimatların ise ayrıca Polis Akademisi resmi web adresinin ‘’fiziki yeterlilik sınavı duyurusu’’ bölümünden açıklanacağı belirtildi. Polis Akademisi, son mülakat olan sözlü sınavda ise adaylara üzerinden konu verilen bir kart çektirileceği ve bu konu hakkında bir sunum yapılması isteneceği açıklandı. Sunumda adayın konu hakkındaki bilgisi, özgüveni, ifade yeteneği, beden dilini kullanma becerisi ve kendisinden istenileni kavrama gücü ölçülecek.

Bir önceki yazımız olan Düz Taban Olmak Polisliğe Engel Midir? Hangi Durumlar Kabul Edilir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.