Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

24. Dönem POMEM 3 Bin Kadın Polis Alımı Ne Zaman Yapılacak?

24. Dönem POMEM 3 Bin Kadın Polis Alımı Ne Zaman Yapılacak?

Emniyet Genel Müdürlüğünden 25 Mart tarihinde yapılan yazılı açıklamada lisans mezunu 2500 kadın polis alımı yapılacağı duyurulmuştu. Bu duyuru sonradan güncellenerek 500 ön lisans mezunu adayın da eklenmesiyle birlikte toplam 3000 kadın polis alınacağı şeklinde yenilendi. Şimdi adaylar merakla başvuru tarihi ve şartlarını bekliyor.

3 Bin Kadın Polis Alımı Ne Zaman?

3000 bin kadın polis alımı tarihiyle ilgili Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılan resmi bir açıklama, 4 Nisan 2019 tarihi itibarıyla bulunmuyor. Ancak Emniyet Genel Müdürlüğünün geçtiğimiz yıllarda yapmış olduğu personel alımlarındaki akış göz önüne alınacak olursa duyurunun yapılmasından iki hafta sonra başvuru tarihleri ve şartları belli olmuştu. Bu hesaba göre 25 Mart’ta duyurulan 3000 kadın polis alımının 8-12 Nisan tarihleri arasında gerçekleşeceğini söylemek mümkün. Ancak belirttiğimiz gibi bu tarih resmi bir duyuruya dayanmıyor. Önceki yıllarda Emniyet Genel Müdürlüğünün gerçekleştirdiği alımlara göre bir tahminde bulunuyoruz.

Tahminler üzerinden ilerlesek de Emniyet Genel Müdürlüğünün önceki yıllarda yaptığı duyuruların arasındaki tarihler göz önüne alındığında Nisan ayının ortasına kadar ön başvuru tarihinin, alım şartlarının ve sınava ilişkin detayların duyurulacağını söylemek mümkün. Bu süre zarfında Polis Akademisi’nin resmi internet sitesini düzenli olarak takip etmek, ön başvuru tarihini kaçırmamak ve belirlenen zaman aralığında işlemleri yerine getirmek için yerinde bir tercih olur.

24. dönem 3000 kadın polis memuru adayı alımıyla ilgili ön başvuru tarihi ve sınava ilgin esaslar Polis Akademisi’nin resmi internet sitesinden duyurulacağı belirtilmişti. Emniyet Genel Müdürlüğünün konuyla ilgili yapmış olduğu açıklamada “Güven Masası” uygulaması kapsamında polis merkezi amirlikleri başta olmak üzere birime katkı sağlamak maksadıyla 2500 lisans 500 ön lisans olmak kaydıyla toplam 3000 kadın polis memuru alınacağı dile getirilmiş bu polis memuru adaylarının ön başvuru tarihlerinin Polis Akademisi resmi internet sitesinden duyurulacağı kaydedilmişti

24. Dönem POMEM 3 Bin Kadın Polis Alımı Şartları Belli Oldu mu?

3000 kadın polis memuru alımıyla ilgili ön başvuru tarihi olduğu kadar başvuru şartları ve sınavla ilgili detaylar da adaylar tarafından merak ediliyor. Ancak konuyla ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmış değil. Ancak Emniyet Genel Müdürlüğünün personel alımında uyguladığı şartlar uzun zamandır aynı olduğundan 23. Dönem alımlarındaki şartlardan çok farklı bir esasın uygulanacağını düşünmüyoruz. Bu nedenle hem ön bilgi olması açısından hem de EGM tarafından resmi açıklama yapılmadan işleyişle ilgili bilgi sahibi olabilmek için 23. dönem personel alım şartlarını inceleyebilirsiniz.

Önceki yıllarda uygulanan POMEM personel alım şartlarını görmek için TIKLAYINIZ.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.