Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

2021 Yılı Bedelli ve Dövizle Askerlik Ücretleri Açıklandı

2021 Yılı Bedelli ve Dövizle Askerlik Ücretleri Açıklandı

2021 yılında bedelli askerlik yapacaklar ve dövizle askerlik yapacaklar başvuruların tamamlanmasından bu yana ücret değişikliklerini merak ediyordu. Geçtiğimiz günlerde bedelli askerlik yerlerinin ve celp tarihlerinin açıklanmasının ardından bedelli askerlik ücretlerinin ne kadar olduğu da belli oldu. 2020 yılında 37 bin 70 lira olan bedelli askerlik ücretleri ilk 6 ay içinde 2 bin 718 lira zam aldı. Döviz kurlarında yaşanan artıştan kaynaklı dövizle askerlikte ise indirim yapıldı. Geçen sene yıl boyunca uygulanan bedelli askerlik ücretinin bu sene ilk 6 için belirlenmesi ise dikkat çekti.

2021 Yılı Bedelli Askerlik Ücreti Ne Kadar Oldu?

2021 yılında bedelli askerlik yapacak ve ilk 6 ay içinde gidecek kişilerin 39 bin 788 lira ödeme yapması gerekecek. Geçen seneki bedelli askerlik ücretlerinin üzerine 2 bin 718 lira zam koyulan bu ücret yalnızca 2021 yılının ilk 6 ayı için geçerli olacak.

2021 Yılı Dövizle Askerlik Ücreti Ne Kadar Oldu?

2021 yılında dövizle askerlik yapacak vatandaşlar için de ödemeleri gereken fiyatlar belli oldu. 2020 yılının son 6 ayında dövizle askerlik için 5 bin 563 Euro ödeniyordu. Bu sene kurda yaşanan değişiklik ile beraber dövizle askerlik ücretinde indirim uygulanmış oldu. 2021 yılında dövizle askerlik yapacak vatandaşlar 4 bin 402 Euro ödeyecek.

Ayrıca askeri pilot nasıl olunur? Bilgilerine de bakabilirsiniz.

Bedelli Askerlik İçin Ödemeler Nereye Yapılıyor?

2021 yılının ilk 6 ayı içinde ödenecek bedelli askerlik ücretlerinin belli olması ile beraber ücretlerin nereye yatırılacağı da merak konusu oldu. Anlaşmalı bankalar ya da PTT üzerinden yapılacak ödemeler için önce başvuru yapılması gerekiyor.

Bedelli askerlik için Vakıfbank, Ziraat Bankası ya da Halk Bankasına ücret yatırılabiliyor. Bu bankalar dışında da PTT şubelerine ücret yatırılıyor.

Bir önceki yazımız olan Özel Kuvvetler Alım Şartları başlıklı makalemizde bordo bereli giriş şartları, nasıl gireri özel kuvvetlere ve özel kuvvetler alım şartları hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.