Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

2021 Şubat Bedelli Askerlik ve Ücretleri Ne Kadar?

2021 Şubat Bedelli Askerlik ve Ücretleri Ne Kadar?

Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre bedelli askerlik yerlerinin açıklandığı duyuruldu. MSB ASAL’ın duyurusunda, bedelli askerlik yerleriyle beraber “Ocak, Şubat ve Mart” döneminde görev alacak olan “Subay, Yedek Astsubay, Erbaş ve Erlerin” sınıflandırılma sonuçları da belli oldu. Açıklanmasının ardından E-devlet üzerinde büyük bir yoğunluk yaşandı.

2021 yılında askerlik görevini yerine getirmek isteyen on binlerce askerlik yükümlüsü, bedelli askerlik başvurularını 2020 yılının aralık ayında tamamlamıştı. Bedelli askerlik adayları büyük bir heyecanla askerlik yerlerini ve kura sonuçlarını bekliyordu. Bu bekleyişin ardından 2021 yılının Şubat Celbi ve Bedelli Askerlik yerleri açıklandı.

Ayrıca e-devlet üzerinden askerlik tecil bozdurma işlemi hakkında makalemize bakabilirsiniz.

Milli Savunma Bakanlığın Twitter’dan Açıklama Yaptı

T.C Milli Savunma Bakanlığı, resmi twitter hesabından şu açıklamayı yaptı; “Ocak/Şubat/Mart 2021 Döneminde Sevke Tabi Yedek Subay, Yedek Astsubay, Erbaş/Erler İle 2021 Yılında Bedelli Askerlik ” Statüsünde Silah altına Alınacak Yükümlülerin Sınıflandırma Sonuçları E-Devlet ve As.Ş.Bşk.lıklarından Açıklanmıştır. Ayrıntılar İçin https://asal.msb.gov.tr”

BEDELLİ ASKERLİK YERLERİ VE CELP TARİHLERİ NASIL ÖĞRENİLİR?

Askerlik yerlerinin ve celp tarihlerinin açıklanmasının ardından sorgulama ekranında büyük yoğunluk yaşandı. Bedelli askerlik yerleri sorgularını yapmak için E-devlet üzerinden giriş yapmanız gerekiyor.

Bedelli Askerlik Yerleri ve Celp Tarihlerini Öğrenmek için buraya tıklayın.

2021 Bedelli Askerlik Ücretleri Ne Kadar?

Askerlik görevini tamamlamak isteyen yüzbinlerce genç bedelli askerliğin gelmesiyle görevlerini belirli bir ücret karşılığında yerine getiriyordu. Bedelli askerliğin kalıcı hale getirilmesiyle birlikte ilk etapta 15 Bin TL ile askerlik başvuruları yapılmıştı.

Bütçe ve Mali Hizmetler Genel Müdürlüğü tarafından son yapılan güncellemeyle birlikte 2020 yılı Temmuz Aralık döneminde bedelli askerlik ücreti 15 Bin TL’den 37 Bin 70 Liraya yükselmişti. Dövizle askerlik hizmetini yapacaklar ise 5563 Euro karşılığında bedelli askerlik görevlerini yerine getirmiş sayılacaktı.

2020 yılında bedelli askerlik görevini yerine getirmeyenler, 2021 yılındaki bedelli askerlik ücretini merak ediyor. Ancak 2021 yılında bu konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı. Önümüzdeki aylarda yapılacak olan açıklamayla bedelli askerlik ücretinin ne kadar olacağı ve fiyatta herhangi bir yükselme meydana gelip gelmeyeceği belli olmuş olacak.

Bedelli Askerlik Başvurusu Yapmak İçin buraya tıklayınız.

Bir önceki yazımız olan Askerlik ve Bedelli Askerlik Yerleri Kura Sonuçları Açıklandı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.