Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

2021 MSB Astsubay Alımı Başvuru Kılavuzu Yayımlandı

2021 MSB Astsubay Alımı Başvuru Kılavuzu Yayımlandı

Milli Savunma Bakanlığı bünyesinde askeri okullara öğrenci alımlarını kapsayan kılavuz yayımlandı. Astsubay alımlarının da içinde bulunduğu 2021 Milli Savunma Üniversitesi başvuru kılavuzunda lise mezunu astsubay alımına dair detaylar ve şartlar da yer aldı.

Başvuru Süreci Nasıl Olacak?

Astsubay öğrenci başvurusu yapabilmek için adayların ÖSYM’nin ‘Aday İşlemleri Sistemi’ internet sitesi üzerinden işlemlerini gerçekleştirebilecekler. Ayrıca adaylar Astsubay başvurularını ÖSYM mobil uygulamasından ya da ÖSYM başvuru merkezlerinden yapabilirler. Sınava başvuru yapacak olan adayların, sınava girmeden önce HES kodunu almaları ve sınava giderken yanında götürmeleri zorunludur. Bu nedenle sınava giderken HES kodunuzu yanınızda götürmeyi sakın unutmayın.

Başvuru Tarihi: 27 Ocak tarihinde başlayıp 27 Şubat 2021 tarihinde son bulacak.

Ayrıca: MSÜ Sözlü Mülakat Soruları, Verilmesi Gereken Cevaplar ve Mülakat Tavsiyeleri Makalemizide Okumanızı Tavsiye Ederiz.

Astsubay Alımları İçin Başvuru Şartları Nelerdir?

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  • Astsubay Meslek Yüksekokullarına sadece erkek adaylar alınacak
  • Doğum tarihlerinde ay ve güne bakılmadan direkt olarak 21 yaş ve altında olmak
  • Lise ve dengi okullarda okuyan adayların, 2021 yılında Astsubay Meslek Yüksekokullarına kesin kayıt işlemlerinin tarihine kadar mezun olmaları ya da dönemine bakılmaksızın 2019 ve 2020 yılında mezun olmak.

Yukarıda belirtilen lise ve dengi okullardan belirtilen tarihlerde mezun adayların başvuru yapmalarında hiçbir engel bulunmamaktadır.

Astsubay Meslek Yüksekokullarına başvuru yapmak için ÖSYM tarafından 4 Nisan 2021 tarihinde gerçekleştirilecek olan 2021 Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavına girmiş ve bu sınavdan Milli Savunma Bakanlığınca belirlenecek olan taban puanı almış olmak.

2021 Astsubay Alım Sınav Şartları Nelerdir?

  • 2021 yılı Yükseköğretim Kurumları Sınavının 1. Oturumuna (Temel Yeterlilik Testi) girmiş olmak.
  • 2020 Yükseköğretim Kurumları Sınavı, Temel Yeterlilik Sınavına girmiş ve en az 200 puan ve üstü alan adaylar ÖSYM’nin belirlediği şartları taşımasın halinde 2021 Yükseköğretim Kurumları Sınavı Temel Yeterlilik Sınavı oturumlarına katılmayabilirler.

Astsubay Alımı Başvuru Kılavuzu İçin Tıklayın.

Bir önceki yazımız olan 2023 Jandarma Astsubay Maaşları Ne Kadar? Tazminat Var Mı? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.