Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

2020 Sözleşmeli Er Alımları Başladı! Başvurular Ne Zaman Bitiyor?

2020 Sözleşmeli Er Alımları Başladı! Başvurular Ne Zaman Bitiyor?

Milli Savunma Bakanlığı, Kara, Hava ve Deniz Komutanlıkları’nda istihdam etmek üzere sözleşmeli er alımlarına başladı. 2020 sözleşmeli er alımları ile binlerce kişi kuvvet komutanlıklarında sözleşmeli er olarak işe başlama hakkı kazanacak. Peki sözleşmeli er başvuruları nasıl yapılır ve başvurular ne zaman bitiyor?

2020 Sözleşmeli Er Alımları Başvurusu Nasıl Yapılır?

6191 sayılı Sözleşmeli Erbaş ve Er kanunu esaslarına göre istihdam edilen sözleşmeli erler, askerlik görevi sırasında ücret almaktadır. Sözleşmeli erler dilediği takdirde ve komutanları uygun gördüğünde sözleşme sürelerini azami yedi yıl olmak üzere uzatabilir. Aynı zamanda görevi sırasında barınma, beslenme gibi ihtiyaçları devlet tarafından karşılanır.

Sözleşmeli erbaş ve erler en az üç yıl görev yaptıktan sonra gerekli koşulları taşıyorlarsa uzman çavuşluk ya da astsubaylığa geçiş yapabilir. Sınavda başarı gösteren adaylar kısa süreli bir eğitimin ardından uzman çavuş ya da subay olmaya hak kazanır.

Sözleşmeli er alımı başvurusu 6 Temmuz 2020 tarihinde başladı, son başvuru tarihi ise 3 Ağustos 2020 olarak belirlendi. Adaylar, başvuru işlemlerini E – devlet üzerinden gerçekleştirecek. Başvuru tarihinin sonlanmasıyla birlikte MSB Personel Temin Daire Başkanlığı, ikinci seçim aşamalarına katılmaya hak kazanan adayları resmi internet sitesi üzerinden duyuracak. Dolayısıyla adayların PERTEM’in resmi internet sitesini sıklıkla kontol etmesi gerekiyor. Seçim aşamalarına çağırılan adaylar belirli günlerde davet edilecek ve burada evrak kontrolü, ön sağlık muayenesi, fiziki yeterlilik testi ve sözlü mülakat yapılacak. Tüm aşamaları başarıyla geçen adaylar detaylı sağlık muayenesi için hastaneye sevk edilecek ve herhangi bir sağlık sorunu olmayanlar sözleşmeli er olarak alınacak.

2020 Sözleşmeli Er Alımları!

Sözleşmeli Er Başvuru Şartları Nedir?

Sözleşmeli er başvuru şartları şunlardır:

  • Türk vatandaşı ve erkek olmak,
  • En az ilköğretim veya yurt dışındaki dengi okul mezunu olmak,
  • Askerlik hizmetini erbaş ve er olarak tamamlamış olanlardan, müracaatın yapıldığı yılın Ocak ayının ilk günü itibariyle düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 25 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1995 tarihinden sonra doğanlar),
  • Askerî okullardan ve Türk Silahlı Kuvvetlerinden her ne sebeple olursa olsun ilişiği kesilmemiş olmak,
  • Türk Silahlı Kuvvetlerinde daha önce subay, astsubay, uzman jandarma veya uzman erbaş, sözleşmeli erbaş ve er olarak istihdam edilmemiş olmak,
  • Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak,
  • Yüz kızartıcı suçları işlememiş olmak, ağır hapis cezası almamış olmak, devlete karşı suç işlememiş olmak,
  • Terör örgütleriyle eylem birliği içerisinde olmamış, bu örgütlere yardım etmemiş, kamu imkân ve kaynaklarını bu örgütleri desteklemeye yönelik kullanmamış ya da kullandırmamış, bu örgütlerin propagandasını yapmamış olmak,
  • Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik K.lığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliğinde Sözleşmeli Erler için belirtilen şartları taşımak,
  • Öğrenimini kendi adına yapmış olmak veya herhangi bir kurum veya kuruluşa karşı hizmet veya tazminat yükümlülüğü bulunmamaktır.

BAŞVURU SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ.

Bir önceki yazımız olan Sözleşmeli Er Boy – Kilo Tablosu başlıklı makalemizde boy kilo tablosu sözleşmeli er, sözleşmeleli er kilo tablosu ve sözleşmeli er boy kilo hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.