Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

2020 EGM Polis Tayin Sonuçları Açıklandı! Nasıl Öğrenilir?

2020 EGM Polis Tayin Sonuçları Açıklandı! Nasıl Öğrenilir?

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada 2020 yılı Genel Atama Çalışmaları’nın yapıldığı duyuruldu. Bu kapsamda Başkomiser, Komiser, Komiser Yardımcısı, Kıdemli Başpolis Memuru, Başpolis Memuru ve Polis Memuru rütbesindeki personellerin yeni tayin yerleri belli oldu. 2020 EGM Polis tayin sonuçları kapsamında yirmi binden fazla personelin yeri değişti aynı zamanda bazı personellerin yer değiştirmeme talebi de kabul edildi.

2020 EGM Polis Tayin Sonuçları!

Emniyet Genel Müdürlüğü’nce yapılan açıklamada yirmi bir bin on altı personelin yerinin değiştiği veya tayin edildiği bildirildi. EGM tarafından yapılan duyuruda şu ifadelere yer verildi:

‘’Emniyet Genel Müdürlüğünce 2020 yılı Genel Atama çalışmaları kapsamında:

  • 1’inci bölgeden 2’inci bölgeye (9.870) personelin,
  • 2’inci bölgeden 1’inci bölgeye (10.467) personelin,
  • 2’inci bölgeden 2’inci bölgeye (679) personelin atama işlemleri yapıldı.

Ayrıca 1’inci bölgedeki (35.904), 2’inci bölgedeki (7.876) olmak üzere toplamda (43.780) personelin ise ipka talepleri (yer değiştirmeme, görev yerinde devam etme) kabul edildi.

İçinden geçtiğimiz pandemi sürecinden dolayı ataması yapılan personelimizin ilişikleri ikinci bir emre kadar kesilmeyecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.’’

EGM Polis Tayin Sonuçları Açıklandı!

Doğu Batı tayin sonuçlarına göre, polislerin göreve başlayacağı iller şunlardır: Adıyaman, Ağrı, Ardahan, Artvin, Bayburt, Batman, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gümüşhane, Hakkari, Iğdır, Kars, Mardin, Muş, Siirt, Sivas, Şanlıurfa, Şırnak, Tunceli ve Van. Şehirler ve ilçelere göre görev süreleri değişmektedir. Örneğin, Adıyaman merkezde görev süresi altı yıl olurken Adıyaman – Sincik’te görev süresi üç yıla düşmektedir.

Tayin Sonuçları Nasıl Öğrenilir?

Emniyet Genel Müdürlüğü’ne bağlı olarak çalışan personel, tayin sonuçlarını telefonlarına gelen SMS yoluyla öğrenir. Aynı zamanda sadece emniyet personelleri tarafından kullanılan ve bazı karakollarda bulunan ‘PolNet’ isimli sisteme giren personel, kullanıcı adı ve şifresini girdiği takdirde yeni tayin yerini görebilir. Personel bilgi sisteminden T.C numarası ve sicil numarası ile de tayin yerini öğrenmek mümkündür.

2020 Polis Şark tayin sonuçları doğrultusunda yeni görev yerine geçecek olan personel farklı sürelerde çalışacak. Altı ve iki yıl arasında değişen görev süresini dolduran personel yeniden tercih yaparak tayinini isteyebilir.

Bir önceki yazımız olan 2020 Polis Olma Şartları Nelerdir? Polis Nasıl Olunur? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.