Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

2019 Şubat Celbi Yedek Subay Askerlik Yerleri Açıklandı! E-devlet Sorgulama

2019 Şubat Celbi Yedek Subay Askerlik Yerleri Açıklandı! E-devlet Sorgulama

2019 Şubat celbi döneminde askere alınacaklar ile ilgili işlemler yapılmaya başlandı. Askere gidecek olanlar için askerlik yerlerinin belli olması önemli bir ayrıntı. 2019 Şubat yedek subay olarak askerlik yapacaklar için askerlik yerleri belli oldu mu? Açıklama ne zaman yapılacak ve askerlik yerleri nasıl öğrenilecek? Askerlik yerlerinin öğrenilmesi internet üzerinden gerçekleşecek. Bunun için yapılacak duyuruların iyi bir şekilde takip edilmesi gerekiyor.

Askerlik Yerleri 18 Ocak’ta Açıklanacak

Milli Savunma Bakanlığı tarafından daha önce yapılan açıklamada 2019 Şubat celbi yedek subay olarak askerlik yapacakların askerlik yerlerinin 18 Ocak 2019 tarihinde açıklanacağı belirtilmişti. Açıklama saatinin ise 10:30 olması bekleniyor. Ancak sistem yoğunluğuna göre açıklama daha ileri bir saatte de yapılabilir. Şimdilik verilen bilgiler bu şekilde. Aynı açıklama içerisinde yedek subay olarak askerlik yapacak kişinin hangi grupta askere gideceği de belirtilecek.

Askere alımlar A ve B grubu olarak ikiye ayrılmakta. A grubu diğer guruba göre daha önce askere gidecek. Şubat başında bu grupta yer alan askerlik askeri birliklerine teslim olmaları gerekiyor. B grubu ise askere daha sonra gidecek. Mart ayı içerisinde de bu grubun askere alımı gerçekleşecek. Askere gidecek olanlar 2019 yedek subay celp dönemlerini öğrendikten sonra askerlik ile ilgili hazırlıklarına başlayabilirler.

2019 Şubat Celbi Yedek Subay Askerlik Yerleri Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Birçok devlet kurumu gibi Milli Savunma Bakanlığı da artık işlemlerin bir kısmını e-Devlet portalına taşıdı. Şubat 2019 yedek subay askerlik yeri sorgulama işlemi de e-Devlet üzerinden yapılacak. Sisteme girmek için yükümlülerin şifreye ihtiyacı olacak. Şifresi olmayanlar PTT şubeleri kanalıyla şifre edinebilirler ya da diğer giriş imkanlarını kullanabilirler.

2019 Şubat celp dönemi yedek subay açıklamaları e-Devlet portalının yanı sıra askerlik şubelerinden öğrenilebilir. Bunun dışında herhangi bir kanaldan açıklama, mesaj, yazılı bildirim ya da e-posta gönderimi yapılmayacak. 2019 yedek subay alımı ile ilgili bütün ayrıntılar internet üzerinden paylaşılacak.

Sevk belgeleri de yine internet üzerinden veya askerlik şubelerinden alınabilecek. Askere gidecek olanlar yol ve iaşe bedellerini de PTT şubelerinden alabilecekler. Yol ve iaşe bedelleri askere gidecek olan kişinin mevcut bulunduğu nokta ve gideceği yer arasındaki mesafeye göre hesaplanmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Adıyaman Askerlik Celp Dönemleri 2021 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.