Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

2019 Sahil Güvenlik Komutanlığı 1. Dönem Uzman Erbaş Alımı Başvuru Sonuçları Açıklandı! Sorgulama Ekranı

2019 Sahil Güvenlik Komutanlığı 1. Dönem Uzman Erbaş Alımı Başvuru Sonuçları Açıklandı! Sorgulama Ekranı

Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından 7-17 Ocak tarihleri arasında elektrikçi, aşçı, telsizci, şoför, serdümen ve kurbağa adam gibi farklı branşlarda uzman erbaş başvuruları kabul edilmişti. Başvuruların tamamlanmasının ardından sabırsızlık içerisinde sonuçları beklemeye başlayan adayların heyecanla beklediği duyuru geldi ve uzman erbaş alım sonuçları Sahil Güvenlik Komutanlığı resmi internet adresinden duyuruldu.

Sahil Güvenlik Komutanlığı 1. Dönem Uzman Erbaş Alımı Sonuçları Nasıl Sorgulanır?

Başvuru yapan adayların sonuçları kolaylıkla öğrenebilmesi için Sahil Güvenlik Komutanlığı oldukça basit bir arayüze sahip bir sayfa hazırlamış. Uzman Erbaş alım sonucunuzu öğrenmek için;

  • Sahil Güvenlik Komutanlığının resmi internet sitesi www.sg.gov.tr adresine girin.
  • Ana ekranın alt kısmında yer alan “S.G.K.LIĞI 2019 YILI BİRİNCİ DÖNEM UZMAN ERBAŞ ALIM SONUÇLARINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ.” yazısının “TIKLAYINIZ” kelimesine tıklayın.

  • Açılan ekranda ilgili bölüme T.C. kimlik numaranızı girin.

  • T.C. kimlik numaranızı girdikten sonra başvuru sonucunuz ekranın alt kısmında yer alan bölümde yazacaktır.

Uzman Erbaşlar Ne Kadar Maaş Alacak?

Sonuçların açıklanmasıyla birlikte beklediği sevindirici haberi alarak Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesinde uzman erbaş olmaya hak kazanan adayların aklındaki soru işaretlerinden biri de ne kadar maaş alacakları yönünde. Uzman erbaşların aldıkları maaş, Türk Silahlı Kuvvetlerinde görevli diğer personelin olduğu gibi görev aldıkları bölgeye göre değişiklik gösteriyor.

Görev tazminatı adı verilen bu fark, askerin görevlendirildiği bölgenin TSK’ya göre hangi statüde geçtiğine göre belirleniyor. Görev tazminatı olmaksızın uzman erbaşların alacağı maaş 2.500 TL olarak belirtilmiş. Görev tazminatı farkının eklenmesiyle birlikte bu rakam 5.000 TL’yi bulabiliyor.

Sahil Güvenlik Komutanlığı Yeniden Uzman Erbaş Alımı Yapacak mı?

Sahil Güvenlik Komutanlığı’nın resmi sitesinde yakın zamanda yapılması muhtemel uzman erbaş alımlarıyla ilgili herhangi bir duyuru bulunmuyor. Ancak sitede 2019 yılı itibarıyla sözleşmeli personel alımıyla ilgili duyuru girilmiş vaziyette. 02-12 Nisan 2019 tarihleri arasında yapılacak sözleşmeli personel başvurularıyla ilgili detaylar internet sitesinde yer alan kılavuzda belirtilmiş. Tekniker ve büro personeli ana görevlendirmesiyle belirlenen sözleşmeli personeller video montaj, harita kadastro, mali işler, dava takip gibi farklı kısımlarda ve, İstanbul, Ankara, İzmir, Samsun başta olmak üzere çeşitli illerde görevlendirilecek.

Başvuruların sona ermesinin ardından mülakat sınavı tarihleri, mülakat sınavı yerleri ve saatleri yine Sahil Güvenlik Komutanlığı’nın resmi internet adresinden duyurulacak. Sözleşmeli personel alımı başvuruları 12 Nisan 2019 tarihinde saat 11:00’da sona erecek ve bu tarihten sonra başvuru saatini kaçıranlara ek süre tanınmayacak.

Bir önceki yazımız olan Uzman Çavuş Boy Kilo Tablosu ve Jandarma Boy-Kilo Tablosu başlıklı makalemizde jandarma uzman boy, jandarma uzman boy kilo oranları ve jandarma uzman boy kilo tablosu hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.