Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

2019 MSÜ Sınav Soruları ve Cevapları Yayımlandı! 2019 MSÜ Soruları PDF

2019 MSÜ Sınav Soruları ve Cevapları Yayımlandı! 2019 MSÜ Soruları PDF

Milli Savunma Üniversitesi’ne yerleştirilecek öğrencilerin belirlenmesi için yapılacak sınavların ilk aşaması  tamamlandı. 07 Nisan 2019 saat 10:00’da başlayan sınavın ardından sınav soru ve cevap kitapçıkları ÖSYM tarafından yayımlandı. Sınav sorularına ve cevap anahtarına nasıl ulaşılabilecek?

Sınav Soruları ÖSYM Sitesinde

Sınava girenler kendilerini ölçmek için sınav sorularını tekrar çözerek cevap anahtarından kontrollerini yapabilirler. Yapılan açıklamaya göre 07 Nisan 2019 saat 14:30’dan itibaren erişime açılan sorular 10 gün boyunca sistemde kalacak. https://ais.osym.gov.tr adresine giren adaylar T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile giriş yaptıktan sonra sınav soru ve cevaplarına ulaşabilecekler. Temel soru kitapçığı diziliminde olacak sorular verilen tarihler göz önüne alındığı zaman sınav soru ve cevaplarına 17 Nisan 2019 tarihine kadar ulaşılabilecek.

MSÜ sınav soruları ve cevapları için TIKLAYINIZ!

Temel soru kitapçığı soru ve cevapları için TIKLAYINIZ!

ÖSYM bu tür sınavlarda soru kitapçığını ve cevap anahtarını her sınav ardından yayımlıyor. Bunun öncelikli nedeni sınava girenlerin ortalama puanları hakkında bir fikir sahibi olabilmeleri. Aynı zamanda bu sorular bir sonraki yıllarda sınava girecekler için bir rehber niteliği de görüyor. Türkçe, temel matematik, fen bilimleri ve sosyal bilimler alanlarında sorulan sorular genel müfredata uygun olarak belirleniyor.

2019 MSÜ Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Sınav soruları kadar merakla beklenen bir başka konu ise sonuçların ne zaman açıklanacağı. Sınav sonuçları da 26 Nisan 2019 günü açıklanacak. Online dışında başka bir açıklama şekli olmayacak. Adaylara geçmişte olduğu gibi sınav sonuç belgesi gönderilmeyecek. ÖSYM’nin sitesinden sisteme giriş yapan adaylar yine T.C. kimlik numarası ve şifrelerini kullanarak aldıkları puanı öğrenebilecekler.

2019 MSÜ Sınav Sonuçlarının Nasıl Hesaplanıyor?

Sınav sonuçlarının hesaplanması için öncelikle adayların aldıkları ham puanlar hesaplanıyor. Bunun için hemen hemen her sınavda uygulandığı gibi doğru verilen cevapların sayısından yanlış verilen cevapların dörtte bir oranı çıkartılarak net doğru sayısı belirleniyor. Temel Matematik veya Türkçe  testlerinden birisinden 0,5 ve üzerinde puan alamayan adaylar için puan hesaplaması yapılmayacak. Bütün adayların ham puanı üzerinden testin ortalama ve standart sapma değerleri bulunacak. Testlerin ağırlıklı ortalaması da kullanılarak her bir adayın aldığı puan hesaplanmış olacak. Adayların puanları ise;

  • MSÜ-SAYISAL (SA),
  • MSÜ-EŞİT AĞIRLIK (EA),
  • MSÜ-SÖZEL (SÖ),
  • MSÜ-GENEL (GN) puan türleri şeklinde belirlenecek.

Bir önceki yazımız olan Milli Savunma Üniversitesi Nerede? Yerleşke Adres ve İletişim Bilgileri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.