Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

2018 Uzman Erbaş Alımı Seçim Aşamaları Ne Zaman?

2018 Uzman Erbaş Alımı Seçim Aşamaları Ne Zaman?

13 Temmuz 2018 tarihinde başlayan ve 30 Temmuz 2018’de son bulan Jandarma uzman erbaş kadrosu için yapılan başvuruların sonuçları 7 Temmuz 2018 tarihinde açıklandı. Başvuru sonucunu Jandarma Genel Komutanlığının resmi internet üzerinden sorgulayan ve başvurusunun olumlu olarak değerlendirildiğini gören adayların önünde birkaç aşamadan oluşan seçim aşamaları bulunuyor.

Seçme Sınavlarının Tarihleri Nereden Açıklanacak?

Jandarma uzman erbaş statüsünde, Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde görev yapmak üzere başvuru yapan ve başvuruları olumlu sonuçlanan adayların hangi tarihlerde seçme sınavlarına katılacağı Jandarma Genel Komutanlığının www.jandarma.gov.tr resmi internet adresinden yayımlanacak. Bunun haricinde adaylara hiçbir şekilde posta vasıtasıyla tebligat yapılması ve internet üzerinden bildirilen sınav tarihi ve yerinin değiştirilmesi söz konusu değil.

Seçme Sınavları Ne Zaman Yapılacak?

7 Ağustos 2018 tarihinde açıklanan başvuru sonuçlarına göre, başvurusu olumlu sonuçlanan adayların seçim aşamalarında katılım gösterecekleri yazılı sınav, ön sağlık muayenesi, fiziki yeterlilik sınavı, uygulamalı meslek bilgisi sınavı ve mülakat sınavı aşamalarının hangi tarihlerde yapılacağı başvuru sonuçlarında olduğu gibi www.jandarma.gov.tr internet adresi üzerinden adaylarla paylaşılacak. Adaylar ön başvurularında belirttikleri ikamet adresleri doğrultusunda belirlenecek sınav merkezlerinde seçim aşamalarına katılacaklar. 27 Ağustos 2018 tarihi itibarıyla başlayacak olan seçim aşamalarına hangi adayın hangi tarihte katılacağı da Jandarma Genel Komutanlığının resmi internet adresi üzerinden ilan edilerek adaylara duyurulacak.

Seçim aşamalarında başarılı olan adayların eğitime hangi birlikte katılacakları ve kayıt kabul işlemlerine ilişkin duyuru yapılacak. Duyular internet üzerinden yapılacak olup posta vasıtasıyla yazılı bir belgenin ya da davet yazısının gönderilmesi söz konusu değil. İnternet üzerinden yapılacak olan duyuru tebliğ niteliği taşıyacak.

Jandarma Uzman Erbaşlığı İçin Uygunlanan Seçim Aşamalarında Başarılı Olan Adaylar Sonradan Elenebilir mi?

Tüm aşamaları başarıyla tamamlayan adayların Jandarma uzman erbaş olmaya yönelik şartlardan herhangi birini taşımaması ya da belgelerin eksik bir şekilde teslim edilmiş olması kayıt kabul işlemlerinin yapılmamasına sebep olma olasılığı bulunuyor.

Jandarma uzman erbaş olarak görevini icra etmeye başlayan ancak daha sonra giriş koşullarında belirtilmiş olan şartları taşımadığı tespit edilen adaylar hakkında fesih işlemi yapılabilir.

Herhangi bir sebepten ötürü Jandarma Genel Komutanlığı ile ilişiğ kesilen adayların tekrardan uzman erbaş olarak görevlendirilmeye hakları bulunmuyor.

Tüm adayların yalnızca bir kez atama hakkı mevcuttur. Seçim aşamalarında başarılı olup ataması yapıldığı halde eğitim birliğine katılmayan adayların tekrar atanmak için istekleri kabul edilmez.

3 yıllık yasal süresi dolmadan başvuru yapan sözleşmeli er ve erbaşların başvuruları sonradan tespit edilmesi halinde iptal edilebilir.

Bir önceki yazımız olan Uzman Çavuş Boy Kilo Tablosu ve Jandarma Boy-Kilo Tablosu başlıklı makalemizde jandarma uzman boy, jandarma uzman boy kilo oranları ve jandarma uzman boy kilo tablosu hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.