Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

2018 Sözleşmeli Er Alımı İşlemleri Ne Zaman? Milli Savunma Bakanlığı Duyurdu!

2018 Sözleşmeli Er Alımı İşlemleri Ne Zaman? Milli Savunma Bakanlığı Duyurdu!

Milli Savunma Bakanlığı, 2018 yılı için temin edilecek sözleşmeli er ve erbaş kadroları için başvuru yapan 25 yaşını doldurmamış, en az ilköğretim mezunu adayların alım işlemlerinin 13 Ağustos 2018 tarihinde başlayıp 17 Ağustos 2018’de sona ereceğini duyurdu.

Seçim Aşaması Faaliyetleri Ne Zaman?

Sözleşmeli er alımı için başvuruda bulunan adaylar aşağıdaki sorgulama sayfası üzerinden yapacakları sorgulama sonucunda hangi tarih ve saatte MSB Personel Temin Dairesi Başkanlığı’nda  (Cebeci/ANKARA) hazır bulunmaları gerektiğini öğrenebilirler.

Sözleşmeli Er Seçim Aşamalarına Katılacak Adayların Bilmesi Gerekenler

 • Sözleşmeleri erler seçim aşamalarında dahil olacakları süreçler kayıt-kabul, fiziki değerlendirme, fiziki yeterlilik testi, mülakat ve hastane sevk işlemlerinden oluşuyor.
 • Adayların seçim aşamalarına katılırken yanlarında spor kıyafetlerini bulundurmaları gerekmektedir.
 • Hafta sonuna denk gelen günlerde sınav yapılmayacaktır.
 • Sözleşmeli er adayları başvuru kılavuzunda belirtilmiş olan belgeleri yanlarında bulundurmalıdırlar.
 • Henüz askerlik görevini yerine getirmemiş olan adaylardan “Askerlik Durum Belgesi” istenmektedir. Bu belge son 1 ay içerisinde alınmış olmalıdır.
 • Askerlik hizmetini tamamlamış olan adaylar ise terhis belgelerinin aslı ve önlü arkalı fotokopisini yanlarında bulundurmalıdırlar
 • Adaylar fiziki yeterlilik testine katılabilmek için sınav merkezlerine spor yapmalarına sakınca olmadığını kanıtlayan bir belge ile gelmeleri gerekmektedir.
 • Adayların başvuru şartlarının sağlayıp sağlamadıkları yanlarında getirecekleri belgelerin incelenmesi suretiyle kontrol edilecektir. Belgeleri eksik olan ya da başvuru şartlarını sağlamayan adayların, hangi aşamada oldukları fark etmeksizin işlemleri iptal edilecektir.
 • Herhangi bir sorun yaşamamak adına seçim aşamalarına katılmadan önce Milli Savunma Bakanlığınca paylaşılmış, tüm süreçleri içeren kılavuz okunmalıdır.
 • Milli Savunma Bakanlığının, Personel Temin Dairesinin resmi internet adresi üzerinden yapmış olduğu duyuru tebliğ niteliğindedir. Bunun haricinde adaylara herhangi bir kanal aracılığıyla sınav tarihi tebliğ edilmeyecektir.
 • Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin Dairesi Başkanlığı, mülakat ve sınav süresi boyunca adaylara su ve yemek ikramında bulunacaktır.

İlave sorularla ilgili irtibat numarası : 0 (312) 562 05 43
Fax (Belgegeçer) : 0 (312) 319 43 67

2018 Sözleşmeli Er ve Erbaş Alımlarına Dair Tüm Detayları İçeren Kılavuzu İncelemek İçin TIKLAYINIZ!

2018 Sözleşmeli Er Alımı Başvurunuzu Sorgulamak İçin TIKLAYINIZ!

Sözleşmeli Er Alımı Başvuruları (Deniz ve Hava Kuvvetleri) Başladı! [Güncel Alım İlanı] 

Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlıkları 2018 yılı içerisinde sözleşmeli er alımı yapacağını duyurdu. Bu duyuru ile birlikte sözleşmeli er olmak isteyenlerin taşıması gereken özellikleri ve yapacağı sınavın içeriğini anlatan bir kılavuz yayımlandı. TSK’nın kritik görevlerde yetişmiş personel ihtiyacını karşılamak için yaptığı sözleşmeli er alımına başvuruda bulunmak ve güncel alım ilanına dair tüm detaylara ulaşmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlıkları 2018 Sözleşmeli Er Alımı Tüm Detayları İçin TIKLAYINIZ!

Bir önceki yazımız olan Sözleşmeli Er Boy – Kilo Tablosu başlıklı makalemizde boy kilo tablosu sözleşmeli er, sözleşmeleli er kilo tablosu ve sözleşmeli er boy kilo hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.