Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

2018 MSB Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Subay Alımı Başvuru Sonuçları

2018 MSB Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Subay Alımı Başvuru Sonuçları

Deniz Kuvvetleri Komutanlığına, muvazzaf statüde deniz sınıf subay olarak istihdam edilmek üzere 10 Ağustos 2018 tarihine kadar yapılan başvuruların sonuçları Personel Temin Dairesi Başkanlığının resmi internet adresi üzerinden adaylarla paylaşıldı. 27 yaşından küçük lisans mezunları ve 32 yaşından küçük lisansüstü mezunları arasından başvuru kılavuzunda belirtilen alanlardaki talebe göre değerlendirilen başvuruların sonucunda seçim aşamalarına çağrılan adaylar 17-21 Eylül 2018 tarihleri arasında Mamak/Ankara’daki MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı adresinde bulunacaklar.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Subay Alımı Başvuru Sonucu Nasıl Sorgulanır?

Milli Savunma Bakanlığına bağlı Deniz Kuvvetleri Komutanlığı subay temini için yaptığınızın başvurunun sonucunu sorgulamak ve seçim aşamaları için çağrı yapılan adaylar arasında olup olmadığınızı öğrenmek için öncelikle aşağıdaki paylaşmış olduğumuz bağlantıya tıklayın.

Aşağıdaki bağlantıya tıkladıktan sonra karşınıza yukarıda ekran görüntüsünü gördüğünüz sayfa gelecek. Bu sayfadaki ilgili boşluklara T.C. kimlik numaranızı ve onay kodunu yazdıktan sonra başvuru sonucunuzu öğrenebilirsiniz.

Başvuru sonucunuzu sorgulamak için TIKLAYINIZ!

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Subay Alımı Seçim Aşamaları Ne Zaman?

Kayıt kabul, fiziki değerlendirme, kişilik değerlendirme testi, sözlü mülakat, sağlık muayenesi, güvenlik soruşturması aşamalarından oluşan seçim aşamaları 17-21 Eylül 2018 tarihleri arasında icra edilecek. Adayların seçim aşamalarına tabi tutulacakları tarih ve saat sorgulama sayfasında ilan edildi. Belirtilen tarih ve saatte Ankara’nın Mamak ilçesinde bulunan MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi’nde hazır bulunan adaylar 1. gün kayıt kabul, fiziki değerlendirme ve fiziki yeterlilik testinden geçerken 2. gün mülakat ve hastaneye sevk işlemleri gerçekleştirilecek. Adaylar seçim aşamaları için geldiklerinde, yanlarında daha önceden yayımlanan kılavuzda paylaşılan belgeleri de bulundurmak zorundalar.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Subay Alımı Seçim Aşamaları için Gerekli Belgeler

  • Nüfus cüzdanının noter tarafından onaylanmış fotokopisi ve aslı
  • Seçim aşamalarına katılım tarihinde asker olan adayların askeri kimlikleri ve fotokopileri
  • Lisans ya da yüksek lisans diploması
  • Yurt dışında öğrenim görüp mezun olmuş olan adayların mezun oldukları bölümün şartname belirtilen bölümlere denk olduğunu gösteren belge
  • Askerlik görevini icra etmiş olanların terhis belgesi
  • Adli sicil kaydı
  • KPSS sonucu gösterir belge
  • Spor yapmaya engel teşkil edecek herhangi bir durumun söz konusu olmadığını gösteren belge
  • Kılavuzda yer alan nitelik belgeleri

Adaylar yukarıdaki belgeleri ek olarak fiziki yeterlilik sınavında ihtiyaç duyacakları spor malzemelerini de yanlarında bulundurmalılar.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı subay alımına dair tüm detaylar için TIKLAYINIZ! (Nitelik belgeleri, seçim aşamalarının tüm detayları, istenen belgeler, gereken malzemeler, sağlık muayenesi, güvenlik soruşturması)

 

Bir önceki yazımız olan Kasım 2018 Celbi Yedek Subayların Sevk İşlemleri (Güncel Duyuru) başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.