Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

2018 KKK Uzman Erbaş (Piyade Onbaşı) Alımı Başvuru Sonuçları

2018 KKK Uzman Erbaş (Piyade Onbaşı) Alımı Başvuru Sonuçları

Milli Savunma Bakanlığına bağlı Kara Kuvvetleri Komutanlığında “Piyade Sınıfı Komanda Branşında Uzman Onbaşı Temini” kapsamında görev almak üzere başvuruda bulunan adayların başvuru sonuçları açıklandı. Uzman erbaş sınav çağrı duyurusu Personel Temin Dairesi Başkanlığının resmi internet sitesinde yayımlandı.

KKK 2018 Uzman Erbaş Alımı Başvuru Sonuçları Nasıl Sorgulanır?

2018 yılı uzman erbaş alımı kapsamında, piyade sınıfı komanda branşında uzman onbaşı statüsünde görev almak üzere internet başvurularını gerçekleştirip, seçim aşaması faaliyetleri için isminin açıklanmasını bekleyen adaylar aşağıdaki linke tıklayarak başvuru sonuçlarını görüntüleyebilirler.

 • Aşağıdaki linke tıkladıktan sonra karşınıza gelecek yukarıda ekran görüntüsü bulunan sayfadaki ilgili boşlukları doğru bir şekilde doldurduğunuz takdirde seçim aşaması faaliyetlerine davet edilip edilmediğinizi öğrenebilirsiniz.

Kara Kuvvetleri 2018 Uzman Onbaşı başvuru sonucunuzu görüntülemek için TIKLAYINIZ!

Seçim Aşaması Faaliyetleri Ne Zaman?

Piyade Sınıfı Komando Branşına Uzman Onbaşı Temini kapsamında başvuruda bulunan adaylar, Personel Temin Dairesi Başkanlığı resmi internet adresi üzerinden aşağıda anlattığımız şekilde sorgulama yapabilirler. Başvuruları olumlu sonuçlanan adaylar, sorgulama sayfasından MSB Personel Temin Dairesi Başkanlığı (Cebeci/Ankara) adresinde seçim aşaması faaliyetleri için hangi tarih ve saatte hazır bulunmaları gerektiğini görüntüleyebilirler. Seçim aşaması faaliyetleri 24 Eylül – 12 Ekim 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Seçim Aşaması Faaliyetleri Nasıl Olacak?

Adayların çeşitli testlere tabi tutulacağı seçim aşaması faaliyetleri;

 • Yazılı sınav,
 • Kayıt-kabul,
 • Fiziki değerlendirme,
 • Fiziki yeterlilik testi,
 • Mülakat ve
 • Hastane sevk işlemlerinden oluşuyor.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • 1 gün sürecek seçim aşaması faaliyetleri için hafta sonu tarihlerine herhangi bir sınav planlaması yapılmamıştır.
 • Uzman erbaş adayları seçim aşaması faaliyetlerine katılırken e-devlet şifrelerini önceden temin etmiş olmalıdırlar.
 • Başvuru kılavuzunda talep edilen seçim aşaması faaliyetleri için gereken belgelerin asıllarıyla birlikte fotokopilerin de ilgili birimlere sunulması gerekiyor.
 • Sınav merkezlerine cep telefonuyla giriş yapılması söz konusu değildir.
 • Adayların ilgili komisyona sunacaklar belgeler doğrultusunda başvuru şartlarını taşıyıp taşımadıkları değerlendirilecektir. Başvuru şartlarını taşımadığı tespit edilen ya da eksik veya hatalı belgesi bulunan adayların, seçim aşaması faaliyetlerinin hangi aşamalarında olduklarına bakılmaksızın işlemleri iptal edilecek.
 • Personel Temin Dairesi Başkanlığı üzerinden yayımlanan ilan tebliğ niteliğindedir. Bu ilan haricinde herhangi bir iletişim kanalı üzerinden tebliğ yapılması söz konusu değildir.
 • Sınav ve mülakat süreleri boyunca adaylara yemek ve su ikramında bulunulacaktır.

İlave sorularla ilgili irtibat numarası: 0 (312) 562 05 43

Fax: 0 (312) 319 43 67

Uzman Erbaş Alımı Başvuruları Başladı! [Güncel Alım İlanı] Son başvuru tarihi: 26 Ekim 2018

Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlıkları 2018 yılı içerisinde uzman erbaş alımı yapacağını duyurdu. Bu duyuru ile birlikte uzman erbaş olmak isteyenlerin taşıması gereken özellikleri ve yapacağı sınavın içeriğini anlatan bir kılavuz yayımlandı. TSK’nın kritik görevlerde yetişmiş personel ihtiyacını karşılamak için yaptığı uzman güncel erbaş alımına başvuruda bulunmak için en az lise mezunu olmak ve 26 Ekim 2018 tarihine kadar başvuru yapmak gerekiyor. Aşağıdaki bağlantıdan güncel alım ilanına dair tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlıkları 2018 Uzman Erbaş Alımı Tüm Detayları İçin TIKLAYINIZ!

Uzman Erbaş Alımı Seçim Aşamalarına İlişkin Tüm Detaylar İçin TIKLAYINIZ!

Uzman Erbaş Alımı Seçim Aşamalarında İstenen Belgeler İçin TIKLAYINIZ!

Milli Savunma Bakanlığı Kara Kuvvetleri Komutanlığı 2018 Yılı Uzman Erbaş Temini Başvuru Kılavuzu İçin TIKLAYINIZ!

 

Bir önceki yazımız olan Uzman Çavuş Boy Kilo Tablosu ve Jandarma Boy-Kilo Tablosu başlıklı makalemizde jandarma uzman boy, jandarma uzman boy kilo oranları ve jandarma uzman boy kilo tablosu hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.